Jakie będą podatki przyszłości? Wiceminister finansów: globalizacja i nowe technologie wymuszą zmiany
Baczna obserwacja zmian na rynku i szybkie dostosowywanie przepisów do pojawiających się nowych modeli działalności, to zdaniem wiceministra finansów Jana Sarnowskiego wyzwania stojące przed przyszłym systemem podatkowy.
2021-03-03, 18:57
Jak stwierdził Sarnowski, otwierając w środę debatę edukacyjną MF na temat przyszłości podatków, w przyszłości na podatki będą miały największy wpływ globalizacja obrotu gospodarczego i rewolucja technologiczna.
Wiceminister rozważał, jaka powinna być odpowiedź na nowe usługi i modele biznesowe, całkowicie nowe sposoby prowadzenia działalności, na przenoszenie się do sieci handlu i usług.
Powiązany Artykuł
PIT 2020. Rozlicz się z fiskusem przez internet
Jak zaznaczył, wiadomo, że w ciągu 2-3 lat w systemie podatkowym pojawią się kasy wirtualne, e-paragon i e-faktura, ale jego zdaniem, będą też zmiany, o których jeszcze niewiele wiemy.
- Nie wiemy jeszcze, jak zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak przenoszenie kolejnych gałęzi gospodarki do interntu - dodał.
REKLAMA
- Generalnie chodzi o to, by bacznie obserwować zmiany na rynku i szybko dostosowywać do nich przepisy i organizację - tłumaczył. Dzięki temu np. kontrole podatkowe mogą być mniej liczne, ale i mniej przypadkowe, bardziej skuteczne - wskazywał.
PAP, PR24, akg
REKLAMA