Echa rezolucji PE ws. LGBTQ. Piotr Semka: to przekraczanie granic
- To jest kolejny przykład polityki PE, który wygłasza bardzo różne proklamacje nt. kwestii, którymi się nie zajmuje ustawodawstwo unijne. Rzeczywiście to jest przekroczenie granic, mówiące: "to nie jest wiążące, ale my demonstrujemy" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
2021-03-14, 16:22
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której cała Unia Europejska została uznana za "strefę przyjazną LGBT". Za przyjęciem takiego rozwiązania głosowała zdecydowana większość europosłów.
Powiązany Artykuł
"Niepotrzebna, zawiera błędne informacje". Krasnodębski o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ
- Wyobraźmy sobie taką sytuację. Gdyby była kwestia dotycząca zamykania w niektórych krajach kościołów na czas pandemii, takiego zamykania 100 procentowego i gdyby większość chadecka przeforsowała to w PE, to wtedy lewica mówiłaby, co to znaczy, że wypowiadamy się na kwestię, która nie jest związana z traktatami i mówimy, że to jest niewiążące? Albo to jest kwestia, w której ustawodawstwo unijne się wypowiada, albo nie - powiedział publicysta.
- Mówienie, że mamy demonstrację, ale nie ma ona przełożenia formalnego jest przykładem przekraczania granic - dodał.
Jak zaznaczył Piotr Semka, gdyby w którymś z krajów unijnych były wydawane prawa, które kierują represje na osoby homoseksualne za to tylko, że mają one takie skłonności to oczywiście byłoby to uzasadnione (działanie PE).
REKLAMA
Posłuchaj
Gość audycji wskazał na cyniczne zagranie przez jednego z aktywistów środowiska LGBT w Polsce. - Podstawą kwestii jest rozdęte przez jednego z działaczy przekonanie, że w Polsce są strefy do których homoseksualiści nie mają wstępu. Tabliczki, które rozwieszał w Polsce nie mają takiego znaczenia w zbiorowej pamięci. One odwołują się do takich tabliczek, które kiedyś były w latach 30-tych Niemczech, ogłaszały, że do danej miejscowości Żydzi nie mają wstępu. Jeśli one oddziaływają na pamięć zbiorową np. Niemców to właśnie dlatego, że kojarzą się z procederem haniebnym - ocenił.
- Beata Kempa: dyskryminacja chrześcijan to problem również w Europie
- Prof. Krasnodębski ws. ogłoszenia UE "strefą wolności LGBT+": deklaracja polityczna bez konsekwencji prawnych
- Na tym polegała perfidia tej akcji w wykonaniu działacza LGBT, które takie tabliczki przywieszał, fotografował je, a one później krążyły w zachodnich sieciach, jako dowód tego, że oto takie strefy wykluczenia powstają w Polsce - podsumował Semka.
***
REKLAMA
Audycja: "Temat dnia/Gość PR 24"
Prowadziła: Magdalena Złotnicka
Gość: Piotr Semka ("Do Rzeczy")
Data emisji: 14.03.2021
REKLAMA
Godz. emisji: 15.06
kmp
REKLAMA