Pomnik Jana Pawła II w Obornikach zdewastowany. Pomazano go czerwoną farbą

Nieznany sprawca pomazał pomnik Jana Pawła II stojący w centrum Obornik (Wielkopolskie). Monument został najprawdopodobniej pochlapany czerwoną farbą; policja już zabezpieczyła nagrania z monitoringu.

2021-03-18, 22:20

Pomnik Jana Pawła II w Obornikach zdewastowany. Pomazano go czerwoną farbą
Jan Paweł II. Foto: shutterstock/ Alessia Pierdomenico

Powiązany Artykuł

kolaż dewastacje.jpg
Szczecin, Gdańsk, Warszawa. Ataki na kościoły nie ustają, mimo apeli

O sprawie poinformował w czwartek serwis wPolityce.pl. Portal opublikował przesłane przez czytelnika zdjęcie, na którym widać, że twarz, ręce i ornat na pomniku papieża zostały pomalowane najprawdopodobniej czerwoną farbą.

Czytaj także:

Oficer prasowy obornickiej policji st. sierż. Izabela Leśnik potwierdziła PAP w czwartek, że doszło do takiego zdarzenia. Jak dodała, na razie nie zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie. Powiedziała, że funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z zainstalowanego na rynku monitoringu do analizy. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach pomnik zostanie oczyszczony.

Serwis wPolityce.pl przypomniał, że to kolejne taki atak w tym roku w Obornikach. Pod koniec stycznia ktoś umieścił wulgarne napisy na murach miejscowego kościoła. Wówczas sprawca również posłużył się czerwoną farbą.

REKLAMA

dn

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej