Francja bez problemów ogrywa Walię. Powrót i niestrzelony karny Karima Benzemy

2021-06-02, 22:57

Karim Benzema (z lewej). Foto: PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Reprezentacja Francji pewnie pokonała Walię 3:0 w meczu towarzyskim w Nicei. W ekipie "Trójkolorowych" pierwszy mecz od niespełna 6 lat rozegrał Karim Benzema. Napastnik Realu Madryt nie zaliczy jednak tego spotkania do udanych, ponieważ zmarnował rzut karny i nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Już w 4. minucie meczu Karim Benzema miał szansę na gola w pierwszym meczu po prawie sześcioletniej absencji we francuskiej kadrze. Po jego strzale głową piłkę odbił jednak Danny Ward. Po chwili Walijczycy wyszli z szybką kontrą, po której groźnie uderzał Daniel James. Hugo Lloris odbił jednak futbolówkę i Francuzi mogli odetchnąć z ulgą.

W kolejnych fragmentach meczu gra nieco się uspokoiła - Francuzi długo konstruowali kolejne ataki pozycyjne, natomiast Walijczycy ograniczali się do obrony. W polu karnym gości po raz kolejny "zakotłowało się" w 23. minucie, kiedy do dośrodkowanej piłki najwyżej wyskoczył Paul Pogba i uderzył z ostrego kąta. Jego strzał obronił Ward, Benzema próbował dobić piłkę, którą ręką na linii bramkowej zatrzymał Neco Williams. Sędzia przyznał "Trójkolorowym" rzut karny i wyrzucił pomocnika Liverpoolu z boiska. Do jedenastki podszedł Benzema, ale Ward obronił jego strzał.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Kylian Mbappe, który dobił uderzenie Adriena Rabiota. Była to jego 17. bramka w 43. meczu dla "Les Bleus". Skromne prowadzenie podopiecznych Didiera Deschampsa utrzymało się do przerwy.

Tuż po przerwie kapitalnym strzałem w okienko na 2:0 podwyższył Antoine Griezmann. Napastnik Barcelony zdobył 36. bramkę w 90. występie dla reprezentacji Francji. W 65. minucie groźnie zaatakowali Walijczycy, dotąd jedynie stopujący akcje Francuzów. Z 8. metra uderzał James, ale Lloris był na posterunku.

Ostatnie słowo należało jednak do Francji - w 79. minucie Benzema trafił w słupek, a piłka trafiła pod nogi wprowadzonego na plac gry chwilę wcześniej Ousmanne'a Dembele, który pewnie umieścił ją w pustej bramce. Napastnik Realu próbował jeszcze w końcówce meczu, ale to nie był jego dzień - najpierw strzał głową Benzemy obronił Ward, a później 33-latek przeniósł piłkę minimalnie nad bramką.