"Dobre i wzruszające kino". Łukasz Adamski o filmie "Minari"
- To mój drugi ulubiony film tego sezonu po "Ojcu". Uważam, że to dobre i wzruszające kino. "Minari" to koreańska rukiew wodna i to jest też film o przesadzaniu korzeni. O tym, czy korzenie z cywilizacji azjatyckiej można przesadzić do USA. To w dużym stopniu film autobiograficzny - powiedział o filmie "Minari" Łukasz Adamski. Wraz z Piotrem Goćkiem oceniali także inne produkcje, które są w polskich kinach.
2021-06-18, 09:41
Film "Minari" to historia oparta na wspomnieniach z dzieciństwa reżysera Lee Isaaca Chunga. Rozgrywa się w amerykańskim Arkansas, wśród imigrantów z Korei. To uniwersalna opowieści o rodzinie, która będzie zrozumiana pod każdą szerokością geograficzną.
Powiązany Artykuł
Oscarowe "Na rauszu". Adamski w PR24: nie jest to film moralistyczny
"Ameryka jak obwarzanek"
Piotr Gociek ocenił, że "Minari" przyrównuje Stany Zjednoczone do obwarzanka. - Ta historia przypomina nam, że Ameryka jest jak obwarzanek i najlepsza jest na brzegach, czyli tam, gdzie zaczynają ją współtworzyć ci, którzy są w niej nowymi gośćmi. Ten film jest oparty na dziecięcych doświadczeniach reżysera. Rodzina przeprowadza się do USA po to, żeby podążyć śladem amerykańskiego snu - powiedział.
- Chcą uprawiać ziemię, która ma dać im niezależność finansową i wolność. Dzieje się tak jak w przypadku innym imigrantów. To bardzo wzruszający film, który można bez wahania polecić - dodał.
Czytaj także:
- "Salto" - film zawieszony między jawą a snem
- "Jeden gniewny człowiek" w kinach. Adamski: coś więcej niż typowy film ze Stathamem
W podobnym tonie o filmie wypowiada się Łukasz Adamski. - To mój drugi ulubiony film tego sezonu po "Ojcu". Uważam, że to dobre i wzruszające kino. Minari to koreańska rukiew wodna i to jest też film o przesadzaniu korzeni. O tym, czy korzenie z cywilizacji azjatyckiej można przesadzić do USA. To w dużym stopniu film autobiograficzny - ocenił.
- To nie jest film, który bazuje na poprawnych politycznie hasłach i potępianiu USA za rasizm itd. To film niesamowity z jednego powodu. Osadzony jest podczas kontrrewolucji konserwatywnej w Stanach Zjednoczonych. Nagle przeprowadza się tu koreańska rodzina i najbardziej pomagają im biali - podkreślił.
Zapraszamy do wysłuchania całej audycji
Posłuchaj
Piotr Gociek i Łukasz Adamski m.in. o filmie "Minari" ("Nakręceni") 24:10
Dodaj do playlisty
***
Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"
Autorzy: Łukasz Adamski i Piotr Gociek
REKLAMA
Data emisji: 17.06.2021
Godzina: 22:06
dz
Polecane
REKLAMA