Nowelizacja ustawy medialnej. Wiemy, kiedy projekt trafi pod obrady Sejmu

Na środowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem noweli ustawy o radiofonii i telewizji – wynika z zamieszczonego we wtorek na stronie internetowej Sejmu harmonogramu posiedzenia. Głosowania zaplanowano na godz. 15.30.

2021-08-10, 17:30

Nowelizacja ustawy medialnej. Wiemy, kiedy projekt trafi pod obrady Sejmu
Posiedzenie Sejmu. Foto: Twitter/@KancelariaSejmu

Jak informowało wcześniej nieoficjalnie źródło w PiS, członkowie partii zdecydowali o tym podczas posiedzenia Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Przed rozpoczęciem spotkania szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki deklarował, że Prezydium będzie rozmawiać m.in. o zmianach w tzw. ustawie medialnej.

Nowe zasady przyznawania koncesji

Powiązany Artykuł

konferencja prasowa media free shutter 1200.jpg
"Ma zapobiegać ewentualnym fuzjom". Premier o ustawie medialnej

Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery.

Czytaj także:

Propozycja Porozumienia

Powiązany Artykuł

terlecki free sejm tt 1200 .jpg
Zmiany w ustawie medialnej. Ryszard Terlecki zabrał głos

Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

REKLAMA

Porozumienie proponuje, by katalog państw, mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone.

W sobotę 7 sierpnia zarząd Porozumienia poinformował, że nie poprze zmian podatkowych, zmian w finansowaniu samorządów i zmian w prawie medialnym bez uwzględnienia postulatów ugrupowania i od tego uzależnia pozostanie Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy. 

fc

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej