Odwet USA na Państwie Islamskim. Rzecznik Centralnego Dowództwa: zabiliśmy cel
Amerykańskie siły powietrzne przeprowadziły w Afganistanie pierwszy atak odwetowy po samobójczym zamachu terrorystycznym w Kabulu, w którym zginęło 13 amerykańskich żołnierzy i ponad 170 afgańskich cywilów. Pentagon poinformował, że celem uderzenia był członek odpowiedzialnej za zamach organizacji Państwo Islamskie.
2021-08-28, 04:40
- Siły zbrojne USA przeprowadziły w Afganistanie atak odwetowy na odłamie Państwa Islamskiego
- To odpowiedź na czwartkowy zamach w Kabulu, w którym zginęło, wedle różnych szacunków, od 170 do ponad 200 ludzi
- USA przeprowadziły uderzenie odwetowe przy użyciu bezzałogowego drona
- - Według wstępnych analiz osoba będąca celem ataku została zabita - oświadczył rzecznik Centralnego Dowództwa (CENTCOM) kapitan Bill Urban
Powiązany Artykuł
Biden zezwolił dowódcom sił zbrojnych na akcję odwetową przeciwko IS-Ch
Posłuchaj
Pentagon poinformował, że siły zbrojne USA przeprowadziły powietrzną operację antyterrorystyczną, której celem był przedstawiciel odłamu Państwa Islamskiego pod nazwą ISIS-Chorasan, która to organizacja wzięła odpowiedzialność za samobójczy zamach bombowy przy bramie lotniska w Kabulu.
- Atak z bezzałogowego pojazdu powietrznego miał miejsce w afgańskiej prowincji Nangahar. Według wstępnych analiz osoba będąca celem ataku została zabita - oświadczył rzecznik Centralnego Dowództwa (CENTCOM) kapitan Bill Urban dodając, że nie ma informacji o ofiarach wśród cywilów. Nazwiska zabitego członka Państwa Islamskiego nie podano.
Odwet za samobójczy atak
Po przedwczorajszym ataku w Kabulu Joe Biden zapowiedział odwet na terrorystach. - Nie wybaczymy. Nie zapomnimy. Wytropimy Was i zapłacicie za to cenę - mówił amerykański prezydent. Według Białego Domu Biden osobiście wydał rozkaz przeprowadzenia ataku odwetowego. Pentagon nie komentuje czy będą kolejne.
Czytaj także:
- "Czarny scenariusz się sprawdził, sytuacja jest coraz trudniejsza". Prezydent o napięciach w Afganistanie
- Zamach terrorystyczny w Kabulu. Prezydent i premier złożyli kondolencje władzom USA
- "Kolejny atak jest prawdopodobny". Rzecznik Białego Domu o sytuacji w Afganistanie
Według różnych danych w samobójczym ataku zginęło od 170 do ponad 200 osób. co oznacza, że był w afgańskiej stolicy najbardziej krwawym od wielu miesięcy.
REKLAMA
mbl
REKLAMA