Przegłosowano przedłużenie koncesji dla TVN24. Doradca prezydenta: będziemy analizować uchwałę KRRiT
- Kancelaria Prezydenta nie wypowiada się w sprawie rekoncesji dla TVN24 ani interpretacji przepisów o nadawcach, będzie natomiast analizować uchwałę KRRiT o zasadach rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych – powiedział w środę prezydencki doradca Paweł Mucha.
2021-09-22, 22:17
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przegłosowała w środę przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24. W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów. Przed głosowaniem w sprawie koncesji dla TVN Rada podjęła uchwałę "w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza EOG”.
Powiązany Artykuł
![TVN free shutterstock 1200.jpg](https://static.prsa.pl/images/54054534-c0fc-4658-aea5-1050ec9c1a42.jpg)
"Wniosek powinien zostać rozstrzygnięty". Pierwszy przewodniczący KRRiT o koncesji dla TVN
- Kancelaria Prezydenta nie wypowiada się w sprawie postępowania dotyczącego rekoncesji, nie dokonuje też interpretacji przepisów - powiedział Mucha w środę w Polskim Radiu 24.
Dodał, że uchwała KRRiT wymaga analizy. - Widzimy z jednej strony decyzję o przedłużeniu koncesji, z drugiej strony mamy pewną interpretację: stanowisko KRRiT przyjęło postać formalnej uchwały, która dokonuje interpretacji przepisów obowiązujących, co do sytuacji podmiotu, w którym w sposób nawet pośredni mamy dominację podmiotu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego – podkreślił Mucha.
- TVN z holenderską koncesją na nadawanie. Jest oświadczenie zarządu
- "Stała się paliwem dla antyrządowych wystąpień". Reginia-Zacharski o ustawie medialnej
- Prezydent bezpośrednio nie jest stroną ani adresatem, natomiast oczywiście będziemy analizować wszystkie okoliczności dotyczące tej sprawy - zapowiedział.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![morawiecki 1200 pap (23).jpg](https://static.prsa.pl/images/88e147de-7834-41a1-a500-baebdd1b426f.jpg)
Premier odniósł się do ustawy medialnej. Podał przykład jednego kraju
Przypomniał, że Andrzej Duda wyrażał zastrzeżenia wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą po uchwaleniu przez Sejm odrzucił Senat. - Prezydent wskazywał, że jeżeli chodzi o treść tej ustawy w takim brzmieniu, w jakim została ona przyjęta, budziła ona wątpliwości, jeżeli chodzi o kwestie związane z ochroną własności, czy z uwagi na konstytucyjną ochronę wolności słowa – powiedział doradca.
- Zupełnie niezależną rzeczą w moim przekonaniu jest kwestia koncesji, gdzie mamy informację o jej przedłużeniu – zastrzegł. Nawiązując do kwestii wielkości udziałów zagranicznych podmiotów w polskich mediach Mucha zaznaczył, że "prezydent mówił wcześniej, że nie kwestionuje repolonizacji mediów, mówił o działaniach rynkowych".
Odnosząc się do "przyszłych potencjalnych projektów ustaw" Mucha zapowiedział, że jeżeli wskutek stanowiska KRRiT miałyby zostać podjęte "jakieś nowe prace nad zmianą prawa, czy byłaby jakakolwiek inicjatywa ustawodawcza, to ona będzie przedmiotem analizy".
dn
REKLAMA