Prezes PiS: stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne

"Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest zadaniem bardzo ambitnym, trudnym do wykonania, ale osiągalnym. Musimy zatem wykorzystać historyczną szansę i podjąć to wyzwanie - dla dobra naszego oraz przyszłych pokoleń obywateli RP" - podkreślił w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji przyznania wyróżnień gospodarczych Gazety Polskiej Codziennie.

2021-11-13, 23:52

Prezes PiS: stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne
Jarosław Kaczyński . Foto: Adam Chelstowski / Forum

W sobotę wieczorem odbyła się gala "Polski przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie", podczas której przyznano wyróżnienia w pięciu kategoriach: eksporter, innowator, lider przemysłu, reprezentant MŚP, filantrop. Z okazji uroczystości list do uczestników gali skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odczytał Marek Suski (PiS).

Powiązany Artykuł

zus shutterstock 1200.jpg
Wzrasta liczba przedsiębiorców i ubezpieczonych. ZUS podał statystyki

Jarosław Kaczyński, gratulując laureatom tegorocznego konkursu, podkreślił, że ma nadzieję, iż przyznane wyróżnienia będą dla firm i przedsiębiorców dodatkowym impulsem do realizacji coraz bardziej ambitnych celów. Dodał, że liczy również na to, iż wyróżnienia pozytywnie wpłyną na konkurencję i pozwolą doścignąć najlepszych.

"Każdy z nas uczestniczy w jakiś zawodach, a wszyscy bierzemy udział w wielkim, niemającym mety - tylko lotne premie - wyścigu, którego stawką jest jak najszybsze nadrobienie, poprzez stały, dynamiczny rozwój, dystansu dzielącego nas od zamożnych państw europejskich (... ) Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu, czyli zakosztowanie przez Polaków takiej jakości, poziomu życia, jakimi przeciętnie cieszą się mieszkańcy państw starej Europy, jest zadaniem bardzo ambitnym, trudnym do wykonania, ale osiągalnym. Musimy zatem wykorzystać historyczną szansę i podjąć to wyzwanie - dla dobra naszego oraz przyszłych pokoleń obywateli RP" - napisał w liście prezes PiS.

List premiera 

Z okazji uroczystości list do uczestników skierował także premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał w nim o pandemicznej rzeczywistości, z którą musieli się zmierzyć polscy przedsiębiorcy. "Z perspektywy czasu możemy powiedzieć, że w czasie pandemicznej burzy Polska nawigowała w dobrą stronę" - ocenił szef rządu.

REKLAMA

Polityk przypomniał, że dzięki zaoferowanym przez rząd rozwiązaniom pomocowym udało się ochronić fundamenty gospodarki narodowej, obronić przed upadkiem tysiące firm. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że w niepewnym czasie pandemii to państwo musiało wyjść z inicjatywą i wziąć na siebie odpowiedzialność. Zdaniem premiera, nie udałoby się to bez potencjału polskiego biznesu, elastyczności i umiejętności rodzimych przedsiębiorców.

Szef rządu podkreślił, że zadaniem "na teraz" jest wykorzystanie doświadczeń - wynikających również z pandemii - tak, by nadchodzące lata przyniosły realną zmianę cywilizacyjną.

Czytaj także:

Powiązany Artykuł

firma 1200.jpg
PARP prowadzi nabór w dwóch konkursach dla firm. Do zdobycia nawet 100 tysięcy złotych

Lider przemysłu

Wyróżnionym w kategorii "lider przemysłu" została spółka KGHM Polska Miedź. Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki podkreślił, że jeszcze kilka lat temu firma miała problemy finansowe, a teraz jest międzynarodowym czempionem i może nie tylko rywalizować z zagranicznymi podmiotami, ale także z nimi wygrywać. Podkreślił, że KGHM przekroczył plany produkcyjne w trudnym pandemicznym czasie, spółka nie zwalniała pracowników i zainwestowała ponad 10 mld zł.

REKLAMA

Polityk zrócił uwagę, że KGHM jest siódmym na świecie producentem miedzi i "największą kopalnią srebra" na globie. - Ma zakłady produkcyjne na trzech kontynentach. Jest jednym z kół zamachowych polskiej gospodarki - podkreślił.

Pozostałe nagrody 

Wyróżnienie Gazety Polskiej Codziennie w kategorii "eksporter" otrzymała firma Samasz (producentów maszyn rolniczych zielonkowych, tj. kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek itp.). W pozostałych kategoriach nagrody zdobyli: "Biomed Lublin" Wytwórnia Surowic i Szczepionek (innowator); cukiernia Wójcik (reprezentant MŚP); Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" (filantrop). Specjalne wyróżnienie otrzymał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

jbt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej