Cegielski: Ławrow wprost dał do zrozumienia, że Kreml ma zamiar obalić rząd w Kijowie

- Im większa determinacja po jednej ze stron wojny, tym podobnie duża po drugiej stronie konfliktu - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia. 

2022-02-25, 17:30

Cegielski: Ławrow wprost dał do zrozumienia, że Kreml ma zamiar obalić rząd w Kijowie
Budzisz: zawieszenie broni może być prowizorium, które może trwać długo, w Korei np. trwa ono już 70 lat. Foto: Screen z Twitter/Nexta_tv

Gość PR24 podsumował ostatnie godziny wojny na Ukrainie. Jak przypomniał, doszło do ostrzałów w Kijowie i wszystko wskazuje na to, że rosyjskie wojska chcą zająć stolicę Ukrainy. - Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow wprost dał do zrozumienia, że Kreml ma zamiar obalić rząd w Kijowie - przypomniał Wojciech Cegielski.

Na północy Kijowa są rosyjscy żołnierze i czołgi, a z innych stron w kierunku stolicy także zmierzają pojazdy wojskowe. W dzielnicy Obołon doszło do walk, a ukraińskie ministerstwo obrony apelowało do cywilów, aby atakowali siły rosyjskie koktajlami Mołotowa. Mer Kijowa Witalij Kliczko mówił, że część Rosjan została zabita, ale do miasta wkraczają kolejni.

"Trwają walki"

- W nocy były ostre bombardowania Kijowa, pojawiły się też rosyjskie czołgi, trwają walki wręcz z Rosjanami, część z nich udało się Ukraińcom przepędzić lub zabić, ale to nie jest też pewne wiadomo, że wojska rosyjskie zmierzają do Kijowa, wszyscy spodziewają się nalotów - powiedział dziennikarz Polskiego Radia.

Najostrzejsze walki toczą się na wschodzie kraju, w Donbasie. W nocy ostrzeliwany był Mariupol, a rano Charków. Ukraińska armia twierdzi, że Rosjanie ostrzelali pociskami przedszkole w Ochtyrce na wschodzie kraju. Ranne miały zostać także dzieci. Ukraiński minister spraw zagranicznych twierdzi, że jest to zbrodnia wojenna.

REKLAMA

Czytaj także: 

Tymczasem Kreml miał wstępnie zgodzić się na rozmowy prezydentów Rosji i Ukrainy w Mińsku. Nie jest na razie jednak pewne, czy do takich negocjacji dojdzie, bo strona rosyjska postawiła kilka warunków.


Posłuchaj

W. Cegielski: S. Ławrow wprost dał do zrozumienia, że Kreml ma zamiar obalić rząd w Kijowie ("Świata pogląd") 11:19
+
Dodaj do playlisty

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

REKLAMA

Gość: Wojciech Cegielski z Informacyjnej Agencji Radiowej Polskiego Radia

Data emisji: 25.02.2022

Godzina: 16:48 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej