"Wrócimy do ustawy oświatowej, gdy skończą się działania wojenne". Jan Mosiński o wecie prezydenta

 - Dzisiaj rozpoczynamy prace nad ustawą o obronie ojczyzny. Wrócimy do ustawy oświatowej, gdy tylko zakończą się działania wojenne na Ukrainie. Dziś wyjątkowo potrzebna jest jedność klasy politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński. 

2022-03-03, 08:05

"Wrócimy do ustawy oświatowej, gdy skończą się działania wojenne". Jan Mosiński o wecie prezydenta
Jan Mosiński. Foto: PR24

Prezydent Andrzej Duda podczas środowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego poinformował o zawetowaniu nowelizacji Prawa oświatowego. Jak wskazywał, ustawa wzbudzała duże kontrowersje, a w obecnej sytuacji na scenie politycznej potrzebne są jedność, zgoda i skupienie się na sprawach bezpieczeństwa Polski. Zaapelował też do posłów o szybkie przyjęcie ustawy o obronie ojczyzny. 

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że prace nad ustawą trwały ponad rok w dość szerokim konsensusie. - Szkoda, że tak się stało. Prezydent podkreślił, że znalazł w ustawie kilka bardzo dobrych rozwiązań. Dobre rozwiązania podtrzymamy, a nad resztą ponownie będziemy pracować w komisjach sejmowych. Dzisiaj rozpoczynamy prace nad ustawą o obronie ojczyzny. Wrócimy do ustawy oświatowej, gdy tylko zakończą się działania wojenne na Ukrainie. Dziś wyjątkowo potrzebna jest jedność klasy politycznej - powiedział Jan Mosiński. 

Wojna informacyjna

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę, rosyjskie wojska zajęły Chersoń. To największe miasto zdobyte przez Rosję od momentu zaatakowania Ukrainy. Ale wojna trwa też w przestrzeni medialnej. 

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że dezinformacja jest mocną stroną reżimu Władimira Putina. - Przedwczoraj miała miejsce potężna akcja trolli rosyjskich, którzy wmawiali nam, że Polacy segregują uchodźców na granicy, a hasłem kluczowym był Przemyśl. To była nieprawda. Na tę chwilę odparliśmy ten atak. To jednak będzie się powtarzało. Apeluję o czujność i sprawdzanie informacji, nie retweetujmy ich, nie komentujmy - powiedział Jan Mosiński. 

REKLAMA

Jego zdaniem szczególnie niebezpieczna była informacja o rzekomym udostępnieniu Ukraińcom polskich lotnisk samolotów bojowych. - Miała doprowadzić do eskalacji konfliktu, który miał uderzyć w Polskę i NATO.  Służby pracują jednak sprawnie. Takie informacje są natychmiast wyjaśniane i blokowane. Nie poddawajmy się atmosferze fake newsów. Musimy być bardzo czujni, stąd bardzo ważna rola niezależnych mediów, by Polacy mogli mieć możliwość weryfikacji tego typu doniesień - stwierdził Mosiński. 

Posłuchaj

17:35 PR24 2022_03_03-07-06-39.mp3 Jan Mosiński gościem Stanisława Janeckiego (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Unia Europejska zakazała machiny propagandowej Kremla - telewizji RT, dawniej Russia Today, i Sputnika. Zakaz dotyczy telewizji: kablowej i satelitarnej, platform streamingowych czy aplikacji. Właściciele Facebooka i Instagrama oraz Google'a i YouTube'a ogłosili blokadę dostępu do rosyjskich mediów państwowych. Podobne ruchy planują Apple, Microsoft, Twitter i TikTok.

Więcej w nagraniu. 

***

REKLAMA

Audycja24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Stanisław Janecki

Gość: Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 3.03.2022

REKLAMA

Godzina emisji: 07.08

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej