Opozycja wobec dodatku węglowego. Wikło: robią ślizg po tematach, które są nośne
- Wiadomo, że teraz powstał wśród ludzi niepokój związany z tym, czy będzie ich stać na ogrzanie domów zimą. Więc opozycja ciśnie ten temat bez głowy i bez pamięci. (..) Robią ślizg po tematach, które są nośne - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Wikło ("Sieci"). Gościem audycji był także Arkadiusz Rogowski ("Nowiny Rzeszowskie").
2022-07-20, 20:20
Sejm rozpoczął prace nad rządowym projektem ustawy o dodatku węglowym w wysokości trzech tysięcy złotych. Jest on przeznaczony dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel, brykiet lub pelet węglowy, które zarejestrowano w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Wnioski o dodatek do węgla będzie można składać do 30 listopada tego roku.
Podczas środowej debaty posłowie klubów opozycyjnych deklarowali chęć dalszych prac nad projektem ustawy i zapowiedzieli wniesienie do niego poprawek. Jednak, mimo poparcia przez nich tego pomysłu, opozycjoniści zwracali uwagę, że rządowa interwencja węglowa jest wprowadzana zbyt późno, choć w minionych latach opowiadali się za jak najszybszym przeprowadzeniem transformacji energetycznej w Polsce, która zakładałaby wygaszanie kopalni węglowych.
Redaktor Marcin Wikło ("Sieci") ocenił na antenie Polskiego Radia 24, że opozycja prezentuje strategię "codziennie nowej wojny". - To znaczy, że codziennie ma się dziać coś, przez co będzie można uszczypnąć Prawo i Sprawiedliwość. Ta polityka tak wygląda - ukąsić, zachybotać. Dzieją się takie rzeczy, których już dawno nie było - podkreślił.
Opozycja wobec dodatku węglowego
Gość audycji dodał także, że "opozycja robi ślizg po tematach, które są nośne". - Wiadomo, że teraz powstał wśród ludzi niepokój związany z tym, czy będzie ich stać na ogrzanie domów zimą. Więc opozycja ciśnie ten temat bez głowy i bez pamięci, ale tego to ja już nawet od nich nie wymagam - powiedział.
REKLAMA
Z kolei redaktor Arkadiusz Rogowski ("Nowiny Rzeszowskie") skomentował, że "zdecydowana większość opozycji parlamentarnej w Polsce określa się mianem opozycji totalnej, więc jej totalna krytyka jest niemerytoryczna". - Przede wszystkim to słowo opozycja "niemerytoryczna" dużo lepiej opisywałoby postawę obecnej opozycji w parlamencie niż słowo "totalna", choć to oczywiście ze sobą współgra - ocenił.
Gość audycji dodał ponadto, że jego zdaniem "opozycja prowadzi celową taktykę polegającą na tym, żeby nie dyskutować o tym, co jest dla ludzi najważniejsze". - Czyli o tych rzeczach merytorycznych, programowych. Oni tylko szukają takich rzeczy, które nakręcają emocje, argumentów ad persona czy nawet wspierają nienawiść - zaznaczył.
- Wielki magazyn energii elektrycznej. Wiemy, gdzie powstanie nowa inwestycja PGE
- Ustawa o dodatku węglowym. Piotr Kaleta: mam nadzieję, że znacząco poprawi sytuację finansową Polaków
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
Posłuchaj
***
Audycja: "Debata dnia"
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Marcin Wikło ("Sieci"); Arkadiusz Rogowski ("Nowiny Rzeszowskie")
Data emisji: 20.07.2022 r.
REKLAMA
Godzina: 18:06
ng/IAR
REKLAMA