Akcja #bezprzedawNIEnia w mediach społecznościowych. Wielka popularność hasła
W związku z rocznicą wybuchu II WŚ oraz zapowiedzianą na 1 września publikacją raportu o stratach poniesionych przez Polskę, który ma otworzyć nowy rozdział w kwestii dochodzenia reparacji ze strony Niemiec, w internecie ogromną popularnością cieszy się hashtag #bezprzedawNIEnia.
2022-09-01, 12:03
Polska dyplomacja jest gotowa do pojęcia działań związanych z raportem dotyczącym strat wojennych podczas drugiej wojny światowej. Raport zostanie dziś zaprezentowany na Zamku Królewskim w Warszawie.
Nadzorujący prace nad raportem Arkadiusz Mularczyk, mówił w na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że zostaną wymienione główne założenia oraz szacunki strat. Wskazał, że kwota w raporcie o reparacjach wojennych, które Polska powinna otrzymać od Niemiec, jest wyższa niż 850 mld dolarów.
W związku z publikacją raportu Polskie Radio uruchomiło serwis specjalny #bezprzedawNIEnia poświęcony uzyskaniu reparacji wojennych. Hasło to cieszy się również dużą popularnością w mediach społecznościowych.
REKLAMA
Do akcji dołączyły instytucje rządowe. Wpisy na Twitterze opatrzone komentarzem #bezprzedawNIEnia oraz przygotowane specjalnie ilustracje zamieściły m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sprawiedliwości czy Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Akcję #bezprzedawNIEnia wspiera też wielu polityków oraz szereg instytucji związanych z historią i kulturą - Archiwum Akt Nowych IPN, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, Instytut Pileckiego, Fundacja PFN, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Muzeum POLIN - ale nie tylko, bo też np. Państwowa Straż Pożarna.
Oczywiście nie można też zapomnieć o niezliczonych indywidualnych użytkownikach mediów społecznościowych, którzy korzystając z #bezprzedawNIEnia, przypominają, że kwestia reparacji wojennych nie została przez Niemcy rozliczona.
Czytaj także:
- Raport ws. reparacji. Szynkowski vel Sęk: odpowiedzialność odszkodowawcza Niemiec nie wygasła
- Raport o stratach wojennych. Prof. Jabłoński: konkrety będą przydatne w negocjacjach politycznych
fc
REKLAMA