KSW szykuje hit na początek przyszłego roku. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Arturem Szpilką?

2022-10-03, 14:42

KSW szykuje hit na początek przyszłego roku. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Arturem Szpilką?
Artur Szpilka zapowiedział powrót do KSW w styczniu przyszłego roku. Wiele wskazuje na to, że jego rywalem będzie Arkadiusz Wrzosek. . Foto: Facebook - Artur Szpilka, Arkadiusz Wrzosek

Artur Szpilka, który porzucił ostatnio freak-fighty, zapowiedział szybki powrót do KSW. Na początek przyszłego roku szefowie największej polskiej federacji szykują dla niego naprawdę duże wyzwanie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rywalem "Szpili" będzie Arkadiusz Wrzosek.

"To będzie wyzwanie"

Artur Szpilka podpisując kontrakt z KSW zastrzegł sobie możliwość toczenia dodatkowo walk freak-fightowych. Na szczęście jego przygoda z tą nie do końca sportową rywalizacją szybko dobiegła końca. Po wygranej przez kontuzję rywala - jak twierdzi sam "Szpila" - udawaną - były bokser zapowiedział szybki powrót do prawdziwych wyzwań.

- To była bitka jak na ulicy pod sklepem. Wkrótce spotkam się z właścicielami KSW i zobaczymy co dalej. Celuję w szybki powrót - zapewniał.

Jak się okazuje Szpilka jest już po wspomnianym spotkaniu. Jego kulisy zdradził w rozmowie z portalem RingPolska.pl:

- Na razie o freak-fightach nie ma mowy, już to powiedziałem. Dogadałem się wstępnie z właścicielami, że teraz szykujemy się wyłącznie na starty w KSW i na to się nastawiam. Wczoraj rozmawiałem na ten temat z Martinem Lewandowskim. Walczę pod koniec stycznia w KSW, a potem najprawdopodobniej kolejna walka.

Kto będzie rywalem Artura? Tego oficjalnie nie wiemy, on sam powiedział tylko, że:

- Mega się z tej walki cieszę bo to będzie wyzwanie i fajna walka dla kibiców.

Hit na początku roku?

Nie jest jednak tajemnicą, że na tym etapie kariery Szpilka celuje w starcia z innymi zawodnikami wywodzącymi się ze sportów uderzanych. W szeregach KSW są to m.in. Radosław Paczuski, Izu Ugonoh, Tomasz Sarara, Errol Zimmerman lub Arkadiusz Wrzosek.

A zatem drogą eliminacji... Paczuski po ostatniej wygranej mierzy już w typowych zawodników MMA i dla Szpilki wydaje się być za mocnym rywalem. Ugonoh dwa razy przegrał z Markiem Samociukiem, nie wiadomo czy w ogóle wróci do MMA. Obaj panowie zresztą razem trenują w warszawskim klubie WCA, co jeszcze zmniejsza prawdopodobieństwo takiej konfrontacji. Zimmerman to sportowy emeryt, jego przyszłość w KSW, jak i w ogóle sportach walki nie jest pewna. Sarara prze jak zły do rewanżu z Wrzoskiem.

Za to sam Arkadiusz Wrzosek... zamieścił ostatnio zdjęcie z jednym z szefów KSW - Martinem Lewandowskim - z podpisem:

- U szefa na dywaniku. Plany są, realizacja wkrótce.

Zbieżność terminów spotkań Szpilki i Wrzoska z właścicielami federacji zapewne nieprzypadkowa. A zatem na początek przyszłego roku zapewne szykowany jest prawdziwy hit w postaci boksersko-kickboxerskiego starcia.

Przyszli rywalem mają już za sobą udane debiuty w MMA - "Szpila" na KSW 71 wygrał z Sergiejem Radczenką, a Wrzosek podczas KSW 73 pokonał Tomasza Sararę.


Czytaj także:

MK

Polecane

Wróć do strony głównej