Boks: Ołeksandr Usyk poznał nowego rywala. Nie jest nim Tyson Fury

2023-04-04, 12:10

Boks: Ołeksandr Usyk poznał nowego rywala. Nie jest nim Tyson Fury
Ołeksandr Usyk skrzyżuje pięści z Danielem Duboisem. Foto: PAP/EPA/ALI HAMED KHAMAJ

Ołeksandr Usyk zmierzy się z Danielem Duboisem w kolejnej obronie pasa kategorii ciężkiej federacji WBA. Pierwotnie Ukrainiec miał walczyć z czempionem WBC Tysonem Furym, ale negocjacje ws. pojedynku zostały zerwane.

Federacja WBA oficjalnie poinformowała, że na następnego przeciwnika niepokonanego Usyka został wyznaczony Dubois. 25-letni Brytyjczyk w trakcie dotychczasowej kariery na profesjonalnych ringach stoczył 20 walk. Wygrał 19 z nich, 18 kończąc przed czasem. Jedyną porażkę odniósł w listopadzie 2020 roku, kiedy znokautował go Joe Joyce.

Dubois nie był jednak wymarzonym rywalem Usyka, który namawiał Tysona Fury'ego do pojedynku unifikacyjnego. Ukrainiec przystał nawet na warunki Brytyjczyka, który domagał się 70 proc. zysków z mistrzowskiej walki. Ostatecznie obóz Fury'ego wycofał się jednak z ustaleń. 

Promotor "Króla Cyganów" Frank Warren twierdzi, że kością niezgody okazały się warunki ewentualnego rewanżu. Usyk domagał się podziału honorariów w stosunku 70:30 dla zwycięzcy pierwszego pojedynku, zaś Fury oczekiwał, że pieniądze zostaną wypłacone po równo, jeśli wygra go Ukrainiec.

Ostatecznie więc Usyk skrzyżuje pięści z Duboisem. Ukrainiec będzie zdecydowanym faworytem pojedynku, który... również nie jest przesądzony. Usyk i Dubois mają czas od 4 kwietnia do 2 maja, aby uzgodnić warunki walki. Jeśli się to nie uda, następny w kolejności obron jest należący do Usyka pas IBF (rywalem byłby Filip Hrgović), a potem mistrzostwo WBO (przeciwnikiem były Joe Joyce). 

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej