Fikcyjny wywiad wywołał skandal w Niemczech. Rodzina Schumachera pozwie tabloid

2023-04-20, 13:00

Fikcyjny wywiad wywołał skandal w Niemczech. Rodzina Schumachera pozwie tabloid
Michael Schumacher uległ wypadkowi w 2013 roku . Foto: Forum/PA Images/David Davies

Niemiecki tabloid "Die Aktuell" wywołał skandal, publikując okładkę sugerującą przeprowadzenie wywiadu z Michaelem Schumacherem. Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 dziesięć lat temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi na nartach, a jego rodzina zapowiedziała pozwanie gazety za materiał, który w rzeczywistości był rozmową ze sztuczną inteligencją.

Michael Schumacher w grudniu 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach, po którym lekarze długo walczyli o życie siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1. Od tamtej pory 54-letni dziś Schumacher przebywa w swoim domu nad Jeziorem Genewskim, gdzie ma zapewnioną całodobową opiekę.

"Wywiad" ze sztuczną inteligencją

Rodzina wybitnego kierowcy nie udziela żadnych informacji na temat stanu jego zdrowia, dlatego tak szokująco wyglądała okładka tabloidu "Die Aktuell", na której redakcja promowała... "pierwszy wywiad" z Schumacherem od czasu wypadku.

Jak się okazało, ów "wywiad" jest w rzeczywistości rozmową ze sztuczną inteligencją, która wcieliła się w rolę "Schumiego".

Rodzina pozwie tabloid

Według ESPN, rodzina kierowcy nie ukrywała oburzenia prowokacją gazety. Rzecznik Schumacherów potwierdził w rozmowie z portalem tej telewizji, że rodzina pozwie gazetę za skandaliczną okładkę.

Co ważne, "Die Aktuell" już w 2015 roku zostało pozwane przez żonę słynnego kierowcy za artykuł o wymownym tytule "Nowa miłość czyni Corinnę szczęśliwą". Jak się okazało, chodziło o związek córki Corinny i Michaela Schumacherów. Wówczas jednak pozew wobec gazety został oddalony.

Czytaj też: 

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej