Sprawa jazdy pod wpływem alkoholu znanego aktora Jerzego S. Sąd wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej

2023-05-18, 14:23

Sprawa jazdy pod wpływem alkoholu znanego aktora Jerzego S. Sąd wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej
Jerzy S. ma stanąć przed sądem 30 czerwca.Foto: Łukasz Gągulski/PAP

Sąd wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej dotyczącej prowadzenia w stanie nietrzeźwości przez Jerzego S. Nie wiadomo jednak czy do rozprawy dojdzie w terminie, gdyż ostatnio stan zdrowia aktora znacznie się pogorszył.

Na 30 czerwca Sąd Okręgowy w Krakowie wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej dotyczącej prowadzenia w stanie nietrzeźwości przez Jerzego S. Termin ten może być jednak zagrożony ze względu na stan zdrowia aktora.

Apelacja od wyroku wpłynęła do sądu z końcem kwietnia. Prokuratura domaga się wyższej kary - 45 tys. zł grzywny oraz wypłaty 25 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Rozprawa jest wyznaczona na koniec czerwca.

O złym stanie zdrowia aktora powiedział jego syn Maciej w poniedziałek w podcaście "WojewódzkiKędzierski". Jak przyznał, aktor jest leczony na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Prokurator wnosi o wyższą karę

Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości w marcu sąd orzekł wobec Jerzego S. karę zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy lata, grzywny w wysokości 12 tys. zł oraz 6 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Obrońca Jakub Dzwoniarski chciał niższej kary finansowej - w wysokości 12 tys. zł i 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Zarówno prokurator, jak i obrona wnioskowali o trzy lata zakazu prowadzenia pojazdu.

Z końcem kwietnia prokuratura wniosła również sprzeciw wobec wyroku dla Jerzego S. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, podnosząc zarzut rażącej niewspółmierności kary grzywny orzeczonej wobec obwinionego i domagając się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych. Termin apelacji w tym przypadku wyznaczono na 2 sierpnia.

Z końcem marca Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w wyroku nakazowym uznał aktora Jerzego S. winnym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie po użyciu alkoholu, i ukarał go grzywną w wysokości 3 tys. zł. Wniosek do sądu o ukaranie Jerzego S. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 17 października 2022 r. policja skierowała 1 marca br.

Czytaj także:

PAP/łs

Polecane

Wróć do strony głównej