Święto muzyki w Tczewie. Festiwal Grzegorza Ciechowskiego

2023-08-26, 07:30

Święto muzyki w Tczewie. Festiwal Grzegorza Ciechowskiego
Jako solista Grzegorz Ciechowski występował m.in. pod pseudonimami Obywatel G.C. i Grzegorz z Ciechowa. Foto: PAP/Stefan Kraszewski

- Grzegorz Ciechowski pisał teksty, które się nie starzeją. Również dlatego trafiają do młodego pokolenia - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Jackiewicz, współorganizatorka Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego.

IN MEMORIAM Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbywa się w Tczewie od 2002 roku. Po nagłej, niespodziewanej śmierci Grzegorza Ciechowskiego w grudniu 2001 roku, postanowiono zorganizować w rodzinnym mieście artysty imprezy upamiętniające wybitną postać polskiej muzyki i lidera zespołu Republika. Od 2006 roku w ramach Festiwalu odbywa się Ogólnopolski Konkurs Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, w którym artyści proponują własne interpretacje i aranżacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego. 

XXII Festiwal Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie od godziny 18:30. W programie koncert finałowy XVII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Wśród wykonawców usłyszymy Claustrophonic, Jacko Brango, Julia Rover, Korporobot, Machaon, Nieznany Wykonawca, Paweł Rychert, Pozory, Rat Kru. Podczas koncertu specjalnego „Wielki hipnotyzer” usłyszymy takich wykonawców, jak Eurazja, Krzysztof Jaryczewski, Krzysztof Antkowiak, Titus, Julia Ziółkowska. Wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe jest bezpłatny.


Posłuchaj

Barbara Jackiewicz o Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego (Weekend kulturalny) 23:15
+
Dodaj do playlisty

 

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Gość: Barbara Jackiewicz (współorganizatorka Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego)
Data emisji: 25.08.2023
Godzina emisji: 23.35

PR24

Polecane

Wróć do strony głównej