USA: strzelanina w szpitalu psychiatrycznym. Zmobilizowano cały stan

2023-11-18, 00:42

USA: strzelanina w szpitalu psychiatrycznym. Zmobilizowano cały stan
USA. Jedna osoba postrzelona w trakcie strzelaniny w szpitalu psychiatrycznym w New Hampshire. Foto: Shutterstock/Steve Sanchez Photos

Jedna osoba została postrzelona w trakcie strzelaniny w szpitalu psychiatrycznym w Concord w stanie New Hampshire - podała agencja AP, powołując się na źródła w policji. Sprawca strzelaniny zginął.

Jak podała agencja, ofiara została postrzelona w lobby szpitala, lecz nie jest jasne, czy zmarła. Policja stanowa w New Hampshire poinformowała, że nie żyje natomiast sprawca strzelaniny.

- Dziś doszło do strzelaniny w Szpitalu Stanowym New Hampshire i sytuacja została opanowana w frontowym lobby - oznajmił płk Mark Hall, dodając że wszyscy pacjenci szpitala są bezpieczni.

Strzelanina w USA. Sprzeczne informacje

Początkowo służby podawały informacje o ofiarach w liczbie mnogiej. O żadnych ofiarach - poza martwym sprawcą - nie wspomniał natomiast w wydanym później komunikacie gubernator stanu Chris Sununu.

- Stan został natychmiast zmobilizowany, a służby ratunkowe i policja są na miejscu - oznajmił polityk. Nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących incydentu.

Zobacz także:

jp/AP/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej