Kolejni izraelscy żołnierze zginęli w Strefie Gazy. Straty IDF od początku wojny sięgają ponad 60 ofiar

2023-11-19, 13:50

Kolejni izraelscy żołnierze zginęli w Strefie Gazy. Straty IDF od początku wojny sięgają ponad 60 ofiar
Izrael: zginęło trzech kolejnych żołnierzy. Foto: PAP/EPA/ATEF SAFADI

Trzech izraelskich żołnierzy zginęło w niedzielę w walkach na północy Strefy Gazy - poinformowała armia izraelska w wydanym komunikacie. To oznacza, że liczba żołnierzy Sił Obronnych Izraela (IDF), poległych od początku wojny, wzrosła do 62.

Wszystkie trzy nowe ofiary to rezerwiści, którzy zginęli na północy Strefy Gazy - oświadczyła armia, która podała, że przeprowadziła w niedzielę także dwa naloty na obozy dla uchodźców na Zachodnim Brzegu Jordanu: Dżenin i Balata.

W sumie w wyniku tych akcji aresztowano 38 poszukiwanych Palestyńczyków. Według IDF przejęto tam kilka sztuk broni palnej i urządzeń wybuchowych. W Dżeninie żołnierze znaleźli i zniszczyli skład materiałów wybuchowych w pobliżu meczetu.

Według mediów palestyńskich w walkach na Zachodnim Brzegu Jordanu zginęło dwóch Palestyńczyków.

Izraelskie wojsko przeszukało największy szpital w Gazie

Z kolei agencja Associated Press poinformowała w niedzielę, że setki pacjentów, członków personelu medycznego i osób wysiedlonych w wyniku wojny Izraela z Hamasem opuściło w sobotę największy szpital w Gazie. Podczas ich ewakuacji siły izraelskie przeszukały i przeskanowały twarze mężczyzn opuszczających szpital i niektórych z nich zatrzymały.

Izraelskie wojsko przeszukuje szpital al- Szifa w Gazie w poszukiwaniu centrum dowodzenia Hamasu, które według niego znajduje się pod tym obiektem - temu Hamas i personel szpitala zaprzeczają.

Ewakuacja, która według Izraela była dobrowolna, pozostawiła w szpitalu jedynie izraelskich żołnierzy i niewielką liczbę pracowników służby zdrowia, którzy opiekują się pacjentami, którzy są zbyt chorzy, aby ich przewozić.

- Wyszliśmy na muszce - powiedział Associated Press przez telefon Mahmoud Abu Auf, gdy on i jego rodzina opuścili zatłoczony szpital. - Czołgi i snajperzy byli wszędzie wewnątrz i na zewnątrz - zaznaczył. Dodał, że widział, jak żołnierze izraelscy zatrzymywali trzech mężczyzn.

Czytaj także:

***

PAP, IAR/łl

Polecane

Wróć do strony głównej