46 proc. więcej przesyłek niż przed rokiem. Black Friday napędził klientów Poczcie Polskiej

  2023-11-30, 12:11

  46 proc. więcej przesyłek niż przed rokiem. Black Friday napędził klientów Poczcie Polskiej
  Poczta Polska: podczas tegorocznego Black Week nadano o ponad 46 proc. więcej przesyłek niż w 2022 r.Foto: Shutterstock/ Manuel Esteban

  Podczas tegorocznego Black Week nadano o ponad 46 proc. więcej przesyłek niż w analogicznym tygodniu 2022 r. - poinformowała w czwartek Poczta Polska. Wskazała, że taka zmiana trendu jest wyzwaniem dla przewoźników, którzy muszą zorganizować skuteczny system dystrybucji.

  Jak poinformowała w czwartek Poczta Polska, podczas tegorocznego Black Week liczba nadanych przesyłek w Poczcie Polskiej wzrosła o ponad 46 proc. rdr. Spółka dodała także, że liczba przesyłek nadanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w ostatni poniedziałek i wtorek wzrosła o ponad 22 proc. względem ubiegłego roku.

  "27 listopada odnotowano rekordową liczbę nadanych paczek. Było ich ponad 16,8 proc. więcej niż w analogicznym dniu w ubiegłym roku. Z kolei we wtorek 28 listopada Spółka odnotowała wzrost wolumenu nadanych paczek blisko o 30 proc. względem tego samego dnia z 2022 roku" - wyliczył operator pocztowy.

  Wydarzenia dla entuzjastów zakupów

  Jak stwierdziła Poczta Polska, Black Friday, a następnie Cyber Monday to coroczne wydarzenia, które przyciągają entuzjastów zakupów, poszukujących okazji i promocji. "W te dni sklepy oferują znaczne obniżki cenowe na różnorodne produkty, co często prowadzi do gorączkowych zakupów i długich kolejek w sklepach. Dlatego zdecydowana większość klientów, coraz częściej decyduje się na zakupy online" - zauważyła spółka.

  Podkreśliła, że zmiana trendu stanowi jednak wyzwanie dla przewoźników, którzy muszą sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dostawę paczek i zorganizować skuteczny system dystrybucji.

  Operator zapewnił, że już od kilku miesięcy Poczta Polska przygotowywała się do przedświątecznego szczytu paczkowego. "Otwarcie nowych hal w Ciemnem pod Radzyminem czy Opolu, montaż nowoczesnych sorterów we Wrocławiu, Lublinie i Lisim Ogonie to inwestycje, które przygotowały spółkę do sprawniejszej obsługi paczek. Od 25 listopada kurierzy dostarczają paczki także w soboty" - podała Poczta Polska.

  Poczta Polska to największy operator pocztowy na rynku krajowym. Zatrudnia ponad 66 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych w całej Polsce. 

  Najczęściej czytane:

  PR24/IAR/PAP/mib

  Polecane

  Wróć do strony głównej

  Najnowsze: