Konferencja COP28. Andrzej Duda będzie mówił o polskim programie budowy elektrowni jądrowych

2023-12-02, 05:44

Konferencja COP28. Andrzej Duda będzie mówił o polskim programie budowy elektrowni jądrowych
Prezydent Andrzej Duda na szczycie COP28.Foto: X@prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda będzie dzisiaj mówił na forum ONZ o polskim programie budowy elektrowni jądrowych. Prezydent reprezentuje Polskę na trwającej w Dubaju dorocznej konferencji klimatycznej ONZ pod nazwą COP28. Przedstawiciele 198 krajów szukają tam skutecznych sposobów na zatrzymanie globalnego ocieplenia.

Prezydent Andrzej Duda weźmie w Dubaju udział w dyskusji na temat energii jądrowej. W rozmowie organizowanej w ramach COP28 mają także uczestniczyć przywódcy Francji, Stanów Zjednoczonych, Czech, Szwecji, Belgii oraz Korei Południowej.

Pierwszego dnia konferencji COP28 Andrzej Duda mówił w Dubaju, że energia jądrowa jest jednym z kluczowych elementów walki z globalnym ociepleniem. - Tutaj w czasie konferencji COP28 zostanie przyjęta deklaracja o potrojeniu wielkości energii pochodzącej z atomu do 2050 roku. Będziemy brali udział w przyjęciu tej deklaracji - mówił prezydent.

Posłuchaj

Prezydent Andrzej Duda będzie dzisiaj mówił na forum ONZ o polskim programie budowy elektrowni jądrowych (IAR) 0:44
+
Dodaj do playlisty

Budowa elektrowni w Polsce

Polska ma w planach budowę co najmniej trzech elektrowni atomowych. Jedną z nich ma wybudować koncern ze Stanów Zjednoczonych, a drugą konsorcjum firm z Polski i Korei Południowej.

Na konferencji COP28 w Dubaju politycy, eksperci, aktywiści i biznesmeni rozmawiają o skutecznym powstrzymaniu globalnego ocieplenia. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, ale także o inne działania na rzecz środowiska.

Wczoraj w deklaracji przywódcy po raz pierwszy w historii zapisali, że jednym z kluczowych czynników w walce z globalnym ociepleniem jest także jedzenie oraz rolnictwo.

Czytaj także:

IAR/jb

Polecane

Wróć do strony głównej