PŚ w skokach: Kamil Stoch poza składem na zawody w Klingenthal. Zabraknie także Aleksandra Zniszczoła

2023-12-05, 18:03

PŚ w skokach: Kamil Stoch poza składem na zawody w Klingenthal. Zabraknie także Aleksandra Zniszczoła
Kamil Stoch. Foto: PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Maciej Kot znaleźli się w składzie kadry polskich skoczków na zawody w niemieckim Klingenthal. Oznacza to, że ze składu wypadli Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł.

>>> Zapraszamy do śledzenia naszego serwisu skokinarciarskie.polskieradio.pl

Stoch i Zniszczoł zapłacili brakiem miejsca w piątce Biało-Czerwonych za kiepską formę na początku sezonu. Zniszczoł ani razu nie zakwalifikował się do finałowej trzydziestki, natomiast najbardziej utytułowany polski skoczek zdobył zaledwie trzy oczka, które dają mu odległe 42. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Kamil Stoch pojedzie w najbliższym czasie na dwudniowy obóz treningowy do Eisenerz, gdzie panują bardzo dobre warunki. W trakcie weekendu będzie miał przerwę, z kolei na początku przyszłego tygodnia odbędzie dwie sesje treningowe na skoczni w Zakopanem. Kamil potrzebuje w tej chwili większej liczby prób, w spokojnych warunkach - tłumaczy na łamach strony internetowej Polskiego Związku Narciarskiego trener Biało-Czerwonych Thomas Thurnbichler.

Austriacki szkoleniowiec liczy na wysoką formę dawno niewidzianego w Pucharze Świata Macieja Kota. - Maciej Kot dołącza do zespołu, ponieważ przez całe lato skakał na wysokim poziomie, także jesienią. W minionym tygodniu trenował na śniegu na skoczni w Ramsau. Prezentował się tam dobrze i powtarzalnie. Postanowiliśmy zatem dać mu szansę. Andrzej Stękała pojedzie z nami do Klingenthal, ponieważ na ostatnim zgrupowaniu w Kranju skakał najlepiej i najrówniej spośród członków Kadry Narodowej B. Jest zmotywowany, prezentuje dobry poziom - ocenia.

Zawody w Klingenthal odbędą się 9 i 10 grudnia. Oba konkursy zaplanowano na godz. 16.

Program zawodów PŚ w Klingenthal:

8.12.2023, piątek
13:30 – Oficjalny trening
15:40 – Kwalifikacje

9.12.2023, sobota

14:45 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

10.12.2023, niedziela

14:00 – Kwalifikacje
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

W klasyfikacji generalnej PŚ Kraft o 130 pkt. wyprzedza drugiego Wellingera. Kubacki zajmuje 24. miejsce.

W Pucharze Narodów prowadzi Austria przed Niemcami i Słowenią. Polska plasuje się dopiero na ósmej pozycji.


PŚ w skokach 2023/2024 

bg

Polecane

Wróć do strony głównej