Paryż 2024: mieszkania dla medalistów olimpijskich od PKOl. W sieci zawrzało. "Brakuje Poloneza?"

2024-01-09, 15:30

Paryż 2024: mieszkania dla medalistów olimpijskich od PKOl. W sieci zawrzało. "Brakuje Poloneza?"
Internauci zareagowali na informację o nagrodach dla medalistów olimpijskich. Foto: PAP

Prezes PKOl Radosław Piesiewicz zapowiedział, że polscy mistrzowie olimpijscy, którzy sięgną po złote medale w Paryżu, w ramach nagrody otrzymają od komitetu mieszkania. Informacja podzieliła internautów, nie zabrakło też żartobliwych komentarzy.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu będą relacjonowane na antenach Polskiego Radia. Jesteśmy oficjalnym nadawcą radiowym tej imprezy.

Medaliści IO mają o co walczyć. Pieniądze, mieszkania, obrazy, diamenty...

Prezes PKOl Radosław Piesiewicz w minioną sobotę na Gali Mistrzów Sportu ogłosił, że Nadzieją Olimpijską 2024 została kajakarka Adrianna Kąkol. Podczas swojego wystąpienia Piesiewicz oznajmił też, że polscy złoci medaliści tegorocznych igrzysk w Paryżu otrzymają klucze do nowych mieszkań, ufundowanych przez firmę deweloperską PROFBUD - nowego sponsora PKOl.

Więcej informacji na ten temat Piesiewicz przekazał podczas zaplanowanej na 8 stycznia konferencji prasowej. Jak zapowiedział prezes PKOl, w przypadku zdobycia złotego medalu sportowiec otrzyma 250 tysięcy złotych. Srebro wycenione zostało na 200 tysięcy, natomiast brązowy krążek będzie nagrodzony kwotą 150 tysięcy złotych. W sportach, gdzie zespół składa się z od dwóch do siedmiu osób (na przykład deble, sztafety, drużyny kajakarskie), kwoty te będą takie same. Drużyny (ósemki wioślarskie oraz drużyny, na przykład siatkarze) za złoto otrzymają 2 miliony złotych do podziału na całą drużynę, za srebro 1,5 miliona, a brązowy krążek zagwarantuje milion złotych.

PKOl nie zapomina także o trenerach zawodników, którzy zdobywają medale. Za złoto podopiecznego trener otrzyma 100 tysięcy złotych. Za srebrny krążek zawodnika szkoleniowiec dostanie 75 tysięcy, a za brązowy 50 tysięcy.

Jeśli zaś chodzi o obiecane przez Piesiewicza mieszkania, złoci medaliści w sportach indywidualnych otrzymają mieszkania dwupokojowe, a w sportach, gdzie zespoły składają się z dwóch do siedmiu osób - jednopokojowe. Tam, gdzie mamy do czynienia z ośmioma członkami zespołu czy w grach zespołowych, przewidziane zostały inne nagrody.

Każdy medalista oraz trener otrzyma od innych sponsorów także obraz, diament oraz wycieczkę. "Taryfikator" nagród będzie obowiązywał podczas IO w Paryżu i ZIO w Mediolanie.

"Brakuje Poloneza?"

Informacja o tak pokaźnych nagrodach podzieliła internautów. 

"Z jednej strony dobrze że są ogólnie sponsorzy. Z drugiej strony prawdziwą nagrodą za medal olimpijski jest ich dofinansowanie przez 4 lata. To jest dla nich najważniejsze a nie kuszeniem mieszkań dla mistrzów olimpijskich" - napisał jeden z użytkowników portalu X.

"Brakuje Poloneza?" - skomentował Łukasz Kijek, redaktor naczelny portalu Money.pl.

Jeden z internautów postanowił zażartować. "Cała kamienica dla siatkarzy. Muszą być wysokie sufity" - czytamy.

Niestety, nawet w przypadku zdobycia złotego medalu siatkarze nie będą mogli liczyć na nagrodę w postaci mieszkania. Kadra Biało-Czerwonych przekracza bowiem 7-osobowy próg, do którego można liczyć na tak sowity prezent.

Czy reprezentacja Polski zagra na Euro 2024? Kto jest faworytem mistrzostw Europy? Jak polscy sportowcy spiszą się na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl Bartosz Goluch i Paweł Majewski przewidują przebieg najważniejszych imprez w 2024 roku:

Zobacz także:

<<< Sport w 2023 - PIŁKA NOŻNA, SIATKÓWKA, SPORTY WALKI, LEKKOATLETYKA, KOLARSTWO, SPORTY ZIMOWE, MOTO SPORT<<<  

 

Czytaj także:

red

Polecane

Wróć do strony głównej