Jest nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Znamy nazwisko

2024-01-11, 11:15

Jest nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Znamy nazwisko
Akt powołania wręczył dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski (z prawej). Foto: Twitter/MRiRW

Wojciech Legawiec został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W czwartek akt powołania wręczył mu minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.

Akt powołania wręczył dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski. Uroczystość odbyła się z udziałem Kierownictwa ARiMR w siedzibie agencji.

Dotychczasowym szefem ARiMR była Halina Szymańska. Wcześniej, w latach 2017-2020 była ona szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy.

ARMiR działa od 1984 roku

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) powstała w 1994 r. w celu  wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. ARiMR została wyznaczona przez Rząd RP do pełnienia roli akredytowanej agencji płatniczej. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych. Agencja, jako wykonawca polityki rolnej, ściśle współpracuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ARiMR podlega jednocześnie nadzorowi Ministerstwa Finansów w zakresie gospodarowania środkami publicznymi.

Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kieruje Prezes powołany przez Premiera RP na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Finansów. Struktura ARiMR jest trzypoziomowa - Centrala, 16 Oddziałów Regionalnych oraz 314 Biur Powiatowych.

Czytaj także:

PR24.pl/mk

Polecane

Wróć do strony głównej