W Londynie premiera gry "Lotnicy - Wojna w przestworzach". Pozwala wcielić się w bohaterów polskiej historii
Gra "Lotnicy - Wojna w przestworzach" to kolejna produkcja Instytutu Pamięci Narodowej, która dzięki wirtualnym narzędziom pozwoli wcielić się w bohaterów polskiej historii. Dziś nowy projekt gamingowy IPN ma swoją światową premierę podczas prestiżowych targów edukacyjnych "BETT" w Londynie.
2024-01-24, 13:45
"Lotnicy-Wojna w przestworzach" to pierwszoosobowa gra edukacyjno-przygodowa. W trakcie sześciu misji możemy bliżej poznać historię polskich lotników w trakcie II wojny światowej. Bohaterami są między innymi Anna Leska czy Jan Zumbach. W trakcie kampanii dla jednego gracza odwiedzimy hangar RAF, gdzie będziemy musieli przygotować maszyny do lotu, w kolejnych etapach gry znajdziemy się także nad powstańczą Warszawą, gdzie będziemy próbować dokonać zrzutu zaopatrzenia.
Jak mówi Adrianna Paradowska, zastępca dyrektora Biura Nowych Technologii IPN, celem produkcji jest upowszechnienie wiedzy o dokonaniach i poświęceniu polskich żołnierzy w trakcie II wojny światowej. - Pomimo naszych sił na różnych frontach tej wojny, Ci żołnierze przede wszystkim mieli Polskę w sercu. Walczyli wiele kilometrów od swoich domów, od miejsc, z których pochodzili - powiedziała Adrianna Paradowska.
Przetłumaczona na 12 języków
Obok samej rozgrywki, dostępny jest także wirtualny dziennik, w którym znajdują się informacje na temat samolotów, postaci czy konkretnych urządzeń, jakich używamy w trakcie kampanii. Adrianna Paradowska podkreśla jednak, że zachowany został balans pomiędzy przekazywaniem faktów a płynnością rozgrywki. - Nie przeciążamy fabuły, pozostawiamy ją grywalną, ale ładujemy też ogrom merytorycznej wiedzy dotyczących przeróżnych zagadnień związanych z lotnictwem z czasów II wojny światowej - powiedziała Adrianna Paradowska.
Posłuchaj
Gra "Lotnicy-Wojna w przestworzach" została przetłumaczona na 12 języków, w tym dwa migowe. Produkcja jest darmowa i od dziś dostępna na platformie Steam.
REKLAMA
Na bazie projektu Biuro Nowych Technologii przygotowało także scenariusze lekcji, które omawiają kontekst wydarzeń przedstawionych w trakcie rozgrywki. Scenariusze i quiz edukacyjny dla uczniów dostępne są na stronach internetowych Instytutu Pamięci Narodowej.
dn/IAR
REKLAMA