"Usłużny lokaj Putina". Biden reaguje na słowa Trumpa o NATO

2024-02-12, 19:02

"Usłużny lokaj Putina". Biden reaguje na słowa Trumpa o NATO
Joe Biden nazwał Trumpa lokajem Putina . Foto: PAP/EPA/MAURI RATILAINEN

"Chcecie wiedzieć, dlaczego Ukraina jest ważna? Ponieważ, jak widać, Putin i jego usłużni lokaje mają na oku większe nagrody" - stwierdził Biden we wpisie na portalu X. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.

Prezydent Joe Biden skrytykował wypowiedź Donalda Trumpa, w której były prezydent USA zasugerował, że Art. 5 NATO nie powinien być stosowany wobec krajów mających zbyt niskie wydatki obronne. Biden nazwał Trumpa "lokajem Putina".

Podczas wiecu wyborczego w Karolinie Południowej Donald Trump opowiedział o rozmowie, jaką odbył z przywódcą jednego z państw europejskich. Trump miał zostać zapytany, czy stanie w obronie tego kraju jeśli będzie on miał zbyt niskie wydatki obronne.

"Musicie zapłacić swoje rachunki"

- Odpowiedziałem mu, że jeśli nie zapłacą swoich zaległości, to nie będę ich bronił. W rzeczywistości zachęcałbym ich [Rosję], żeby zrobili z wami, co zechcą. Musicie zapłacić swoje rachunki - mówił Donald Trump nie ujawniając, o jaki kraj chodzi.

Biały Dom określił słowa Donalda Trumpa mianem bulwersujących. - Zachęcanie do inwazji na naszych najbliższych sojuszników przez mordercze reżimy jest bulwersujące i szalone - oświadczył rzecznik Białego Domu Andrew Bates.

Posłuchaj

Joe Biden nazwał Donalda Trumpa lokajem Putina (IAR) 0:54
+
Dodaj do playlisty
Najczęściej czytane:

IAR/Marek Wałkuski/bartos

Polecane

Wróć do strony głównej

Najnowsze: