"Lepiej późno niż wcale". Minister Sikorski o zgodzie Węgier na przyjęcie Szwecji do NATO

2024-02-26, 21:47

"Lepiej późno niż wcale". Minister Sikorski o zgodzie Węgier na przyjęcie Szwecji do NATO
Szwecja w NATO. Sikorski: lepiej późno niż wcale. Foto: PAP/Albert Zawada

- Lepiej późno niż wcale - tak minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował zgodę Węgier na przyjęcie Szwecji do NATO.

Przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji prowadził też rozmowy w Białym Domu i wystąpił na forum ośrodka Atlantic Council. Radosław Sikorski spotkał się w Białym Domu z jednym z najwyższych rangą urzędników administracji - doradcą prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jakiem Sullivanem. Minister nie chciał jednak na razie zdradzić przebiegu rozmowy.

- Złożę sprawozdanie po wszystkich moich spotkaniach, ale w pierwszej kolejności prezydentowi i premierowi - powiedział minister, przed którym jeszcze spotkanie z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem.

"Lepiej późno niż wcale". Sikorski o zgodzie Węgier na wejście Szwecji do NATO

Poproszony przez Polskie Radio o komentarz do zgody Węgier na przyjęcie Szwecji do NATO, Sikorski przypomniał, że Węgry obiecywały, iż nie będą ostatnim krajem, który ratyfikuje członkostwo Szwecji w NATO. - Okazało się, że były ostatnim. No, lepiej późno niż wcale - powiedział minister.

Podczas wystąpienia w The Atlantic Council Sikorski apelował o dalsze wsparcie Ukrainy, przekonując, że jest to w interesie nie tylko Europy, ale również USA.

Posłuchaj

Sikorski o zgodzie Wegier na wstąpienie Szwecji do NATO: lepiej późno, niż wcale. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR) 0:49
+
Dodaj do playlisty
Czytaj również:

dn/IAR/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej