Puchar Polski. Jagiellonia - Korona. Dramatyczna końcówka dała "Jadze" półfinał

2024-02-28, 20:30

Piłkarz Jagiellonii Białystok Jarosław Kubicki i Miłosz Trojak z Korony Kielce podczas meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski. Foto: PAP/Artur Reszko

Gol w 122. minucie meczu dał Jagiellonii Białystok przepustkę do półfinału Pucharu Polski. W meczu z Koroną Kielce bohaterem ekipy z Białegostoku został Afimico Pululu.

Jagiellonia - Korona. Lepiej późno niż wcale

Pierwsza połowa spotkania w Białymstoku nie była porywającym widowiskiem - i to mówiąc delikatnie. Obie drużyny przez 45 minut zdołały oddać zaledwie po jednym celnym strzale na bramkę rywali i żaden z nich nie przełożył się na gola.

Najgroźniejsza była sytuacja z 42. minuty, kiedy to Jagiellonia mogła, a nawet powinna wyjść na prowadzenie - w słupek trafił Kubicki, a przy dobitce Lewickiego dobrze spisał się bramkarz Korony.

Druga połowa przybrała niespodziewany obrót - to goście z Kielc zaczęli poczynać sobie coraz śmielej, stworzyli sobie kilka niezłych okazji, w tym tę z 52. minuty, kiedy to piłka w niewytłumaczalny sposób nie wpadła do bramki Jagiellonii. Ogromne zamieszanie, dwa strzały z bliskiej odległości i...nic.

Przede wszystkim jednak mecz w końcu się otworzył, gdy Korona bardziej postawiła na grę do przodu. To ryzyko szybko się opłaciło, bo w 58. minucie do siatki trafił Remacle.

Jagiellonia musiała szybko otrząsnąć się po tym ciosie. Udało jej się to w 80. minucie, kiedy wyrównującego gola zdobył Pululu po niezbyt zdecydowanej interwencji obrońcy. Losy tej rywalizacji miała więc rozstrzygnąć dogrywka.

Pululu bohaterem Jagiellonii

Kiedy wydawało się, że piłkarze mogą już szykować się do rzutów karnych, w 122. minucie Wdowik precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, tam dobrze znalazł się Pululu. Napastnik najpierw trafił w obrońcę, ale błyskawicznie poprawił, dając Jagiellonii przepustkę do półfinału Pucharu Polski.

24-letni snajper z Angoli w tym sezonie jest jednym z czołowych piłkarzy "Jagi", zdobył w Ekstraklasie 7 bramek, a teraz dołożył swoje pierwsze dwa trafienia w pucharze - i to w wyjątkowo ważnym meczu, który przybliży jego zespół do sięgnięcia po trofeum.

Ćwierćfinał piłkarskiego Pucharu Polski: Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2:1 (0:0) po dogrywce.

Awans: Jagiellonia.

Bramka: 0:1 Martin Remacle (58), 1:1 Afimico Pululu (80), 2:1 Afimico Pululu (120.+2)

Żółte kartki: Jagiellonia - Afimico Pululu. Korona - Mateusz Czyżycki.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 7280.