Zmiany w ukraińskiej armii. Parafianowicz: nastroje są nieciekawe

2024-03-02, 13:18

Zmiany w ukraińskiej armii. Parafianowicz: nastroje są nieciekawe
Zbigniew Parafianowicz powiedział, że nastroje wśród ukraińskich żołnierzy są nieciekawe. Foto: PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

- To nie jest ekspresowy marsz Rosjan po zdobyciu Awdijiwki. Nie należy iść w taką narrację. Zadziwiające jest jednak to, jak słabo umocnione są punkty za Awdijiwką - powiedział w Polskim Radiu 24 Zbigniew Parafianowicz, dziennikarz DGP.

Generał Ołeksandr Syrski w opublikowanym w internecie oświadczeniu zapowiedział, że działania armii na wszystkich szczeblach będą dokładnie planowane ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb w nowoczesnym uzbrojeniu, które Ukraina otrzymuje od partnerów. Priorytetem jest też jak najszybsze i racjonalne dostarczanie niezbędnego wyposażenia oddziałom walczącym na froncie.

Zmiany w ukraińskiej armii

Zbigniew Parafianowicz zwrócił uwagę w Polskim Radiu 24, że zmiany w armii ukraińskiej są przeprowadzane na wielu szczeblach. - Zmiany w ukraińskiej armii ciągle trwają. Nowy dowódca zszedł bardzo nisko jeżeli chodzi o wymianę kadr i zmienia nawet dowódców brygad, które są zaangażowane w bezpośrednie działania operacyjne na froncie - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że wpływ na ukraińskich żołnierzy ma m.in. zdobycie przez Rosjan Awdijiwki. - Nastroje w wojsku ukraińskim są nieciekawe. To nie jest ekspresowy marsz Rosjan po zdobyciu Awdijiwki. Nie należy iść w taką narrację. Zadziwiające jest jednak to, jak słabo umocnione są punkty za Awdijiwki - ocenił.

- Analitycy spodziewają się, że Ukraińcy wysadzą tamy na lokalnych rzekach i w ten sposób powstrzymają rosyjski marsz. Dokładnie na takiej samej zasadzie jak powstrzymali w lutym i marcu 2022 marsz Rosjan na Kijów - powiedział Zbigniew Parafianowicz.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj

Rzecznik wojewody zachodniopomorskiego o stanie zdrowia poszkodowanych w wyniku zdarzeń w Szczecinie (IAR) 0:26
+
Dodaj do playlisty

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ewa Wasążnik

Gość PR24: Zbigniew Parafianowicz (DGP)

Data emisji: 02.03.2024

Godzina: 11.33

dz/PR24

Polecane

Wróć do strony głównej