Formuła 1. Flavio Briatore opuścił szpital. Były szef Renault poddał się operacji wycięcia guza

2024-03-29, 11:10

Formuła 1. Flavio Briatore opuścił szpital. Były szef Renault poddał się operacji wycięcia guza
Flavio Briatore. Foto: SplashNews.com/East News

Były szef zespołu Renault Formuły 1 i były współwłaściciel klubu piłkarskiego Queens Park Rangers Flavio Briatore przeszedł operację serca w celu usunięcia łagodnego guza. 73-letni Włoch czuje się dobrze i został wypisany ze szpitala.

Briatore powiedział w nagraniu zamieszczonym na Instagramie, że operacja przebiegła "całkowicie pomyślnie". "Po rutynowych badaniach przeszedłem operację serca, ponieważ wykryto u mnie łagodną zmianę, którą usunięto metodą minimalnie inwazyjną” – podkreśla.

Włoch był dyrektorem zarządzającym Benettona, kiedy Michael Schumacher wygrał klasyfikację generalną F1 w latach 1994 i 1995. Prowadził także Renault, kiedy Fernando Alonso również zdobył tytuł w 2005 i 2006 roku, ale odszedł w wyniku skandalu "Crashgate". Początek dał mu Nelson Piquet Jr., ujawniając, iż rok wcześniej, podczas Grand Prix Singapuru, inżynier nakazał mu celowe spowodowanie wypadku, by w ten sposób przewagę osiągnął drugi kierowca Renault, Fernando Alonso.

Od tego czasu Briatore nie piastował oficjalnego stanowiska w F1, ale w ostatnich latach był obecny na Grand Prix. W ostatnich latach Włoch zaczął regularnie pojawiać się na wyścigach, pełniąc przy tym funkcję ambasadora i doradcy Formuły 1. 73-latek jest odpowiedzialny m.in. za sprowadzanie i obsługę klientów VIP w tzw. Paddock Club - strefie zarezerwowanej dla najbardziej zamożnych fanów F1.

Włoch miał też związki ze światem piłki nożnej, bowiem był współwłaścicielem angielskiego klubu Queens Park Rangers w latach 2007-2010, wraz z Berniem Ecclestonem i Lakshmi Mittalem.

Czytaj także:

bg/BBC

Polecane

Wróć do strony głównej