La Liga. Real Madryt rusza po Marcina Bułkę! Polak podąży śladami Jerzego Dudka?

2024-04-03, 08:00

La Liga. Real Madryt rusza po Marcina Bułkę! Polak podąży śladami Jerzego Dudka?
Marcin Bułka. Foto: PAP/Leszek Szymański

Marcin Bułka znalazł się w orbicie zainteresowań Realu Madryt - donosi portal sport.fr. Według serwisu "Królewscy" widzą w Polaku zawodnika, który miałby rzucić wyzwanie Thibautowi Courtoisowi, który niemal cały bieżący sezon przegapił z powodu kontuzji.

Bułka zapracował na zainteresowanie Realu świetnymi występami we francuskim OGC Nice. Polak zachowal w tym sezonie aż 15 czystych kont w 31 występach i wyrósł na jednego z najlepszych golkiperów Ligue 1.

Sport.fr twierdzi, że Bułka może trafić do Madrytu już najbliższego lata. "Królewscy" są bowiem zaniepokojeni stanem zdrowia Thibauta Courtoisa, który po zerwaniu wiązadeł krzyżowych doznał kontuzji rzepki w drugiej nodze.

Godnym zastępcą Belga w tym sezonie jest Andrij Łunin, lecz nie wiadomo czy Ukrainiec będzie chciał pozostać na Santiago Bernabeu ze świadomością, że po powrocie Courtoisa prawdopodobnie wróci na ławkę. Z kolei wypożyczony z Chelsea Kepa Arrizzabalaga nie spełnia oczekiwań Carlo Ancelottiego i latem zostanie odesłany do Londynu.

W kontekście transferu Bułkę łączono m.in. z Manchesterem United, gdzie zastąpiłby spisującego się w kratkę Andre Onanę. Zdaniem mediów "Czerwone Diabły" są gotowe zapłacić Nicei aż 40 mln euro.

Real Madryt miał dotąd jednego polskiego golkipera. Rezerwowym bramkarzem "Królewskich" w latach 2007-2011 był Jerzy Dudek, który w barwach "Los Blancos" rozegrał w sumie 12 spotkań.

Czytaj także:

bg

Polecane

Wróć do strony głównej