Sportowe auto od Xiaomi. Producent smartfonów podbija rynek motoryzacyjny, zainteresowanie zaskakuje

2024-04-03, 10:55

Sportowe auto od Xiaomi. Producent smartfonów podbija rynek motoryzacyjny, zainteresowanie zaskakuje
SU7 Xiaomi oferowany jest w dziewięciu kolorach karoserii i czterech dostępnych kolorach wnętrza. Foto: Xiaomi

Chiński producent smartfonów Xiaomi zaprezentował pierwszy model swojego sportowego samochodu elektrycznego SU7 (Speed Ultra 7) w cenie niecałych 30 tys. dolarów. W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery klienci złożyli 88,9 tys. zamówień - poinformował serwis wnp.pl.

SU7 Xiaomi (skrót od Speed Ultra) został wprowadzony na rynek chiński w bardzo atrakcyjnej cenie. Za model podstawowy trzeba zapłacić równowartość niecałych 30 tys. dolarów. To cena bardziej przystępna niż oferowany przez amerykańska Teslę Model 3.

Ostra, rynkowa walka

Według ekspertów ustalenie tak niskiej ceny oznacza, że Xiaomi będzie dopłacać do każdego sprzedanego auta 10 tys. dolarów. Jednak na bardzo konkurencyjnym chińskim rynku powinno to pozwolić zbudować duży popyt, który zwiększy skalę produkcji. Docelowo ma to utorować drogę do ekspansji zagranicznej.

Jak podkreśla serwis, w przeciwieństwie do innych chińskich producentów Xiaomi, którego roczne przychody przekraczają 37 mld dolarów, ma środki na ostrą, rynkową walkę konkurencyjną.

Chińska spółka wyprodukowała w marcu tego roku 3 tys. pojazdów, w maju planuje dostarczyć na rynek 6 tys. modeli. W tym roku chce dostarczyć na rynek 60 tys. samochodów SU7.

Prośba o wyrozumiałość

SU7 Xiaomi oferowany jest w dziewięciu kolorach karoserii i czterech dostępnych kolorach wnętrza. Podstawowy model wyposażony jest w baterie pozwalające na przejechanie na jednym ładowaniu ok. 600 kilometrów.

W ciągu 24 godzin od premiery złożonych zostało 88,9 tys. zamówień, a część osób wpłaciła zadatek. Nie spodziewając się tak dużego zainteresowania, koncern Xiaomi przekazał prośbę o wyrozumiałość, bowiem oczekiwanie na dostawę samochodu będzie trwać od siedmiu do dziewięciu miesięcy.

wnp.pl/DoS

Polecane

Wróć do strony głównej