Kokaina milionowej wartości w walizce. Nigeryjczyk zatrzymany

2024-04-10, 07:34

Kokaina milionowej wartości w walizce. Nigeryjczyk zatrzymany
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego mężczyznę.Foto: KAS

Na Dworcu Zachodnim w Warszawie zatrzymano Nigeryjczyka. W jego walizce znaleziono 1,6 kg kokainy o czarnorynkowej wartości blisko 1,2 mln zł. Ukryta była w puszkach zamiast jedzenia.

W zatrzymaniu brali udział policjanci z Ochoty razem z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

Nigeryjczyk przyjechał z niemieckiego Düsseldorfu.

- Podróżny zachowywał się bardzo podejrzanie. Wysiadł z autokaru tylnymi drzwiami i podszedł do luku bagażowego. Jednak zamiast odebrać bagaż, nerwowo się rozglądał i zaczął iść w kierunku budynku dworca - przekazała rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska.

Początkowo nie znaleziono nic podejrzanego

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że jest narodowości nigeryjskiej i od ponad 10 lat przebywa w Polsce. Podczas pierwszego przeszukania bagażu podręcznego mężczyzny oraz pozostawionej przez niego w luku bagażowym walizki nie znaleziono nic podejrzanego.

- U podróżnego przeprowadzono testy urynowe, które potwierdziły obecność środków odurzających w jego organizmie. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala, gdzie został przebadany tomografem, aby wykluczyć przemyt wewnątrzustrojowy. Wynik badania był negatywny - wyjaśniła Pasieczyńska.

Biały proszek w puszkach

Na komendzie policji ponownie przesłuchano podejrzanego w obecności tłumacza przysięgłego. Sprawdzono jeszcze raz zawartość walizki. W trzech puszkach zamiast żywności – zupy i kremu z owoców oraz orzechów palmowych, znajdowały się foliowe opakowania z białym proszkiem.

Badania narkotestem potwierdziły, że jest to kokaina o wadze ponad 1,6 kg. Postępowanie prowadzą policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Mężczyzna przechowywał narkotyki w puszkach po jedzeniu (Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie) Mężczyzna przechowywał narkotyki w puszkach po jedzeniu (Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie)

Zobacz również:

pg,pap

Polecane

Wróć do strony głównej