Wypadek kolejki linowej w Turcji. Jedna ofiara, wielu rannych. Z wagoników uwolniono blisko 180 osób

2024-04-13, 18:50

Wypadek kolejki linowej w Turcji. Jedna ofiara, wielu rannych. Z wagoników uwolniono blisko 180 osób
Zakończyła się akcja ratunkowa po awarii kolejki linowej w Turcji. Foto: PA/ANTALYA GOVERNORSHIP HANDOUT

Jedna osoba zginęła, a 7 zostało rannych w wypadku kolejki linowej w Antalyi na południu Turcji, po tym jak pasażerowie wypadli na skaliste podłoże. Dopiero w sobotę po południu uwolniono ostatnie ze 174 osób, które po awarii utknęły w piątek w kabinach.

Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 17.30 czasu lokalnego (16.30 w Polsce), gdy jeden z wagoników, z ośmioma osobami w środku, zderzył się z przewróconym słupem. Pasażerowie kabiny wypadli z niej na skaliste podłoże. Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych. Ofiara śmiertelna to 54-letni Turek. Wśród poszkodowanych są dzieci.

W związku ze zderzeniem automatycznie zatrzymał się ruch całej kolejki, a w wagonikach w powietrzu utknęło blisko 180 osób.

Wypadek kolejki linowej w Turcji

Akcję ratunkową z udziałem śmigłowców kontynuowano nocą i w sobotę.

Śmigłowce z noktowizorami kontynuowały ratowanie ludzi przez całą noc. W akcji uczestniczyło 10 helikopterów - podała agencja AP.

Po południu poinformowano, że pomocy lekarskiej wymagało 17 osób.

Trasa z plaży na platformę widokową

Należąca do władz samorządowych kolejka linowa przewozi turystów z plaży do restauracji i platformy widokowej na szczycie Tunektepe o wysokości 618 metrów. Jazda trwa zaledwie dziewięć minut - podał portal BBC. 

W sprawie wypadku wszczęto śledztwo.

Czytaj także:

PAP/łl/fc

Polecane

Wróć do strony głównej