Wylicytowano zegarki Schumachera. Cena zwala z nóg

2024-05-14, 19:32

Wylicytowano zegarki Schumachera. Cena zwala z nóg
Osiem zegarków Michaela Schumachera sprzedane za 14,7 mln zł. Foto: christies.shorthandstories.com

Za równowartość blisko 15 milionów złotych sprzedanych zostało dziewięć zegarków Michaela Schumachera. Wystawiła je w Genewie rodzina mistrza Formuły 1.

Największe emocje wzbudził zegarek zamówiony dla Michaela Schumachera przez Jeana Todta. Na zlecenie ówczesnego szefa Ferrari powstało dzieło sztuki, na którego czerwonej tarczy, czyli w kolorze włoskiej stajni, widnieje siedem symboli tytułów mistrzowskich, bo w tylu sezonach F1 niemiecki kierowca był najlepszy.

Między nimi logo Ferrari i kask Schumachera. Z tyłu wygrawerowana dedykacja "Boże Narodzenie 2004, Jeana Todt, dla mojego przyjaciela Michaela Schumachera". Wyjątkowy model Vagabondage I stworzył F.P. Journe.

Zegarki Schumachera sprzedane

Zwycięzca licytacji zaproponował za dzieło chronometrii milion dwieście tysięcy franków, czyli ponad pięć milionów złotych. Prawie dziesięć kolejnych milionów złotych dorzucili ten sam i inni oferenci za pięć kolejnych zegarków F.P. Journe, dwa Rolexy i jeszcze jeden wyjątkowy egzemplarz Audemars Pigeut, którego mistrz kierownicy był ambasadorem.

Posłuchaj

Sprzedano zegarki Schumachera. Relacja Adama Górczewskiego (IAR) 1:02
+
Dodaj do playlisty
Czytaj również:

Zegarki w genewskim domu aukcyjnym Christie’s wystawiła na aukcję rodzina kierowcy, który po groźnym wypadku na nartach od ponad 10 lat nie pojawia się publicznie. Rodzina nie podaje też stanu jego zdrowia.

ms/IAR

Polecane

Wróć do strony głównej