Wielki pożar w chorwackiej Istrii. Spłonęły łodzie i statki

2024-05-15, 11:16

Wielki pożar w chorwackiej Istrii. Spłonęły łodzie i statki
W chorwackiej Istrii spłonęły dwadzieścia dwie łodzie i małe statki. Foto: Shutterstock / Tali Kirsh

W chorwackiej Istrii dwadzieścia dwie łodzie i małe statki spłonęły w nocnym pożarze jednej z marin nad Adriatykiem. Służby informują, że rano ogień został opanowany - nie ma poszkodowanych.

Do pożaru doszło w miejscowości Medulin na krańcu półwyspu Istria.

Około czwartej nad ranem zauważono ogień w przystani łodzi i żaglówek. Na miejsce przyjechało kilka zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Akcja była utrudniona, bo ogień szybko się rozprzestrzeniał, ale też doszło do kilku eksplozji, prawdopodobnie butli gazowych na łodziach turystycznych.

Pożar w Chorwacji. Pomogła pogoda

Po kilku godzinach sytuacja została opanowana. Dzięki pomocy mieszkańców udało się przemieścić nieuszkodzone statki w bezpieczne miejsca. Pomogła też pogoda, bo wiatr wiał od strony lądu, więc nie było zagrożenia, że ogień przeniesie się na okoliczne domy.

Nikt nie został zabity ani ranny. Zniszczeniu uległy dwadzieścia dwie łodzie, doszło też do zanieczyszczenia wód Adriatyku. Służby starają się z nim walczyć - założono między innymi specjalne tamy, a w okolicę przypłynął specjalny ekostatek.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru, choć właściciele łódek podejrzewają zwarcie w instalacji elektrycznej. Straty wyniosą na pewno kilkaset tysięcy euro.

Czytaj także:

IAR/bartos

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej