Stan zdrowia Zbigniewa Ziobro. "Są komplikacje"

2024-05-17, 21:39

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobro. "Są komplikacje"
Pogorszył się stan zdrowia Zbigniewa Ziobro. Foto: PAP/Piotr Polak

- Są komplikacje po operacji, pojawiły się przerzuty. Podjęto decyzję, że Zbigniew Ziobro przejdzie kolejną operację - poinformował w Polsacie poseł Michał Wójcik.

- Po tej operacji ratującej życie były przerzuty, w ostatnim czasie ten stan się bardzo pogorszył - mówił Wójcik. Lekarze podjęli decyzję o kolejnej operacji.

Wójcik poinformował również, że w ostatnim czasie Zbigniew Ziobro "bardzo stracił na wadze". - Naprawdę modlimy się, trzymamy za niego kciuki. Jest w dobrej psychicznej kondycji - mówił poseł.

Ciężka choroba Zbigniewa Ziobro

W marcu Zbigniew Ziobro w mediach społecznościowych opublikował obszerny wpis dotyczący stanu jego zdrowia. Były minister sprawiedliwości ujawnił m.in., jak dowiedział się o chorobie.

Dodał przy tym, że po badaniach okazało się, że ma już pierwsze przerzuty do żołądka i jest po operacji.

"Po drodze do Sejmu podjechałem do szpitala MSWiA w Warszawie. Odebrałem wynik badań histopatologicznych. Otworzyłem kopertę i czytam: nowotwór złośliwy przełyku. Rak! Tuż przed wejściem na salę plenarną wpisałem w wyszukiwarce Google hasło: 'nowotwór złośliwy przełyku rokowania' i zobaczyłem… wyrok: umiera 90-95 proc. chorych!" - napisał Ziobro.

Ziobro o swojej chorobie. "Przeszedłem ciężką operację"

Były minister sprawiedliwości, informując o swojej chorobie, przekazał, że codziennie "o wsparcie prosił Boga".

"Po wyczerpującej radio i chemioterapii oraz immunoterapii, przeszedłem ciężką operację, która objęła klatkę piersiową, jamę brzuszną i mięśniową oraz szyję. Do klatki piersiowej wprowadzone zostały dreny, usuwające pozostałości krwi po operacji. Mimo silnych środków przeciwbólowych, w tym aplikowanych bezpośrednio do kręgosłupa, ból wciąż stanowił dla mnie wyzwanie. Wciąż mam też pewne trudności z mówieniem i oddychaniem" - napisał na platformie X (dawniej Twitter).

- W ciągu miesiąca schudłem 10 kilogramów, pojawiły się bardzo mocne bóle i towarzyszył mi coraz większy problem z głosem - opowiadał wcześniej na antenie Polsatu.

Czytaj także:

dn/Polsat

Polecane

Wróć do strony głównej