To już pewne. Iga Świątek podjęła kluczową decyzję ws. Wimbledonu

2024-05-22, 21:42

To już pewne. Iga Świątek podjęła kluczową decyzję ws. Wimbledonu
Iga Świątek. Foto: PAP/Panoramic/Antoine Couvercelle

Prowadząca w światowym rankingu tenisistek Iga Świątek otwiera listę zgłoszeń do zawodów Wielkiego Szlema na trawiastych kortach w Wimbledonie. W turnieju głównym wystąpią także Magda Linette i Magdalena Fręch. Impreza odbędzie się w dniach 1-14 lipca.

We środę potwierdzono 104 nazwiska w obu turniejach. Łącznie po 128 graczy weźmie udział w pierwszej rundzie turniejów singlowych. Listy zgłoszeń zostaną uzupełnione dzikimi kartami i kwalifikantami. Eliminacje odbędą się w dniach 24-27 czerwca.

Tuż za turniejową jedynką zgłoszona została Białorusinka Aryna Sabalenka. Magda Linette jest 54. na liście, cztery pozycje niżej widnieje nazwisko Magdaleny Fręch.

Listę tenisistów otwiera lider rankingu ATP Serb Novak Djoković. Hubert Hurkacz otrzymał nr 8. Chociaż dwukrotny mistrz londyńskiego turnieju (2008, 2010) Hiszpan Rafael Nadal nie rozegrał meczu Wielkiego Szlema od stycznia 2023 roku, to jednak znalazł się na liście zgłoszeń singlistów (10), korzystając z chronionego rankingu.

Obrońcy tytułu Hiszpan Carlos Alcaraz (3) i Czeszka Marketa Vondrousova (6) wraz z resztą uczestników swoich przeciwników w pierwszej rundzie poznają podczas losowania, które zaplanowano na piątek 28 czerwca.

Czytaj także:

bg/PAP

Polecane

Wróć do strony głównej