Protest rolników. Utrudnienia na Mazowszu. Zablokowane rondo

2024-05-24, 11:06

Protest rolników. Utrudnienia na Mazowszu. Zablokowane rondo
W związku z protestem rolników kierowcy w powiecie mińskim na Mazowszu mogą spodziewać się utrudnień. Foto: Shutterstock/Karol Serewis

Do wieczora ma potrwać blokada w Zakręcie pod Warszawą. Rolnicy zablokują tamtejsze rondo w rejonie skrzyżowania dróg krajowych 2 i 17. Utrudnienia mają potrwać do godz. 19.30.

Rano rolnicy wyjechali ciągnikami ze wsi Trzebucza na Mazowszu oddalonej 45 kilometrów od Zakrętu. Informację o ich proteście w Zakręcie podała już 3 dni temu gmina Mińsk Mazowiecki.

Według jej informacji przejazd ciągników ma się odbyć drogą krajową 92, a nie najszybszym wariantem, czyli autostradą A2.

Policja skierowała na objazdy i radzi unikać ronda w Zakręcie.

Czego oczekują rolnicy?

Jak podaje radio RDC, protestujący domagają się likwidacji unijnego Zielonego Ładu, reakcji rządu na trudną sytuację gospodarstw rolnych i zablokowania importu płodów rolnych z Ukrainy. Rolnicy mówią też głośne "nie" podwyżce cen energii elektrycznej.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Sugeruje również unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, lepiej wcześniej zaplanować trasy i skorzystać z dostępnych objazdów.

Posłuchaj

Sierżant sztabowy Elżbieta Zagórska z mińskiej policji powiedziała, że główny protest odbędzie się w miejscowości Zakręt (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także:

IAR/mk

Polecane

Wróć do strony głównej