Fundusz Sprawiedliwości. Magdalena Sroka: Solidarna Polska zrobiła sobie z niego partyjną skarbonkę

2024-05-24, 18:26

Oczywiście wszyscy doskonale wiedzieliśmy, że posłowie Solidarnej Polski stworzyli sobie fundusz, który miał służyć jako partyjna skarbonka. Jednak z nagrań ujawnionych przez TVP wynika, że było to całkowicie odarte z jakichkolwiek norm - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Trzeciej Drogi Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa.

TVP Info opublikowała nagrania w sprawie Funduszu Sprawiedliwości. Na taśmach słychać rozmowę byłego dyrektora departamentu Funduszu w Ministerstwie Sprawiedliwości z ówczesnym wiceministrem Marcinem Romanowskim. Obaj rozmawiają o rozdysponowaniu środków na pomoc psychologiczną.

Fundusz Sprawiedliwości a Pegasus

Nagrania wywołały szeroki oddźwięk polityczny związany z ustalaniem przyznawania pieniędzy z Funduszu przed oficjalnym konkursem, w którym miało to zostać zdecydowane. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowała Magdalena Sroka, przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa, posłanka Trzeciej Drogi - Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Magdalena Sroka przypomniała, że sprawa Funduszu Sprawiedliwości jest powiązana z aferą dotyczącą Pegasusa, ponieważ system ten został - niezgodnie z ustawą o CBA - kupiony właśnie z tego Funduszu. Jak stwierdziła Sroka, poseł Michał Wójcik - zamiast zakłócać posiedzenie komisji śledczej przy użyciu megafonu - powinien tłumaczyć się z działań Solidarnej Polski w sprawie Funduszu Sprawiedliwości.

Magdalena Sroka: Solidarna Polska zrobiła sobie partyjną skarbonkę

- Oczywiście wszyscy doskonale wiedzieliśmy - bo w kuluarach się o tym mówiło - że posłowie Solidarnej Polski stworzyli sobie fundusz, który rozdają na lewo i prawo, kupując głosy wyborców, fundusz, który miał służyć jako partyjna skarbonka. Mówiło się o tym i wszyscy widzieli tę nieprzyzwoitość i zupełny brak jakichkolwiek hamulców i działania zgodnego z prawem - mówiła posłanka Trzeciej Drogi.

Jednak - jak dodała - to, co ujawniono w nagraniach opublikowanych przez TVP Info, pokazało, że ta sprawa była "całkowicie odarta z jakichkolwiek norm". - Myślę, że już wszyscy ci, którzy mieli jakiekolwiek wątpliwości, czy dochodziło tam do nieprawidłowości, teraz nie będą mieli argumentów - dodała.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Magdalena Sroka: Fundusz Sprawiedliwości stał się partyjną skarbonką Solidarnej Polski ("Rozmowa Polskiego Radia 24") 14:04
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: "Rozmowa Polskiego Radia 24"
Prowadzi: Paweł Pawłowski
Gość: Magdalena Sroka (przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa, Trzecia Droga - PSL)
Data emisji: 24.05.2024
Godzina emisji: 17.34

PAP/Polskie Radio 24/jmo/wmkor

Polecane

Wróć do strony głównej