MLS. Kapitalny gol Mateusza Bogusza. Sygnał zza oceanu dla Michała Probierza

2024-05-26, 09:37

Mateusz Bogusz . Foto: Rich von Biberstein/Icon Sportswire/Associated Press/East News

Mateusz Bogusz zdobył bramkę w meczu Los Angeles FC z Atlantą United. Trafienie Polaka okazało się kluczowe - ekipa z "Miasta Aniołów" wygrała 1:0. To trzecie kolejne zwycięstwo zespołu z Kalifornii w MLS.

W 60. minucie Bogusz wywalczył rzut wolny, gdy został sfaulowany przez Brada Guzana. 39-letni bramkarz gospodarzy został za tę interwencję ukarany czerwoną kartką. Polski pomocnik podszedł do piłki ustawionej o ok. 20 metrów od bramki i efektownym strzałem z rzutu wolnego posłał ją do siatki obok rezerwowego golkipera Atlanty Joshuy Cohena.

Było to piąte trafienie Bogusza w 14 meczu amerykańskiej ekstraklasy w tym sezonie. Polski pomocnik jest drugim najskuteczniejszym strzelcem Los Angeles FC. Najwięcej goli (9) zdobył Gabończyk Denis Bouanga.

Bogusz przebywał na boisku do 81. minuty. Z kolei Bartosz Slisz zaliczył całe spotkanie w barwach Atlanty.

Ekipa z Los Angeles po zwycięstwie zajmuje czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej MLS. Ma na koncie 24 punkty. Atlanta jest dwunastą drużyną Wschodu z 13 "oczkami" na koncie.

Czy dobra postawa Bogusza da mu powołanie na Euro 2024? 22-latek ma na koncie kilkadziesiąt meczów dla młodzieżowych reprezentacji Polski, ale w tej dorosłej wciąż nie zadebiutował. Michał Probierz poda listę 28 powołanych na czerwcowe zgrupowanie w środę 29 maja.