Szokujące wyznanie posła Tyszki ws. Funduszu Sprawiedliwości. "Dostawałem propozycje"

2024-05-26, 15:22

Szokujące wyznanie posła Tyszki ws. Funduszu Sprawiedliwości. "Dostawałem propozycje"
Stanisław Tyszka: dostawałem propozycje, by skorzystać z Funduszu Sprawiedliwości. Foto: PAP/Paweł Supernak

Stanisław Tyszka oznajmił, że otrzymywał propozycje "skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości". Poseł Konfederacji wyznał, że przez lata był kuszony przez polityków PiS. - To miało charakter korupcji politycznej - powiedział.

Stanisław Tyszka zapowiedział w TVN24, że w najbliższych dniach poda więcej szczegółów w tej sprawie. Jednocześnie zadeklarował, że jest otwarty na współpracę z prokuraturą i ewentualną komisją śledczą.

Fundusz Sprawiedliwości. Nagrania Mraza

Tymczasem portal OKO.press opublikował kolejne nagranie zarejestrowane przez Tomasza Mraza, byłego dyrektora departamentu Funduszu Sprawiedliwości.

Mraz, były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz zakonnik reprezentujący fundację "Lux Veritatis" dyskutują na nim o organizacji koncertu Roksany Węgiel i zespołu Sound'n'Grace, który miałby być finansowany z Funduszu Sprawiedliwości. Rozmówcy odnoszą się do tego pomysłu sceptycznie.

Hołownia: sprawców trzeba rozliczyć szybko i skutecznie

Do sprawy nadużyć w Funduszu Sprawiedliwości odniósł się w sobotę marszałek Sejmu i lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Polityk podkreślił, że sprawców należy szybko i skutecznie rozliczyć.

Hołownia wskazał, że osoby, które popełniły przestępstwo, powinny zostać postawione przed sądem, który wyda wyrok, a politycy powinni się zająć m.in. szybką koleją i inwestycjami w wodór.

Kaczyński: fundusz działał zgodnie z prawem

Fundusz Sprawiedliwości można rozliczyć - powiedział w sobotę we Wrześni prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zapytany o wpis na portalu X premiera Donalda Tuska, w którym nazwał prezesa PiS "ojcem chrzestnym ziobrowego Funduszu Solidarności", zapewniał, że fundusz działał zgodnie z prawem.

Czytaj takkże:

Fundusz Sprawiedliwości. Magdalena Sroka: Solidarna Polska zrobiła sobie z niego partyjną skarbonkę

IAR/łl

Polecane

Wróć do strony głównej