Liga Narodów siatkarek. Korea Południowa - Polska. Kolejna wielka wygrana, demolka w trzecim secie

Polskie siatkarki zanotowały swój szósty triumf w szóstym meczu w Lidze Narodów. Biało-Czerwone bez problemu pokonały w trzech setach Koreę Południową, odnosząc drugą wygraną w turnieju w amerykańskim Arlington.

2024-05-30, 20:49

Polskie siatkarki bez problemu wygrały z Koreą Południową . Foto: print screen/en.volleyballworld.com
  • Biało-Czerwone wygrywały wcześniej w tegorocznej edycji Ligi Narodów z Włochami, Francją, Holandią, Japonią i Serbią
  • Dopiero w piątym spotkaniu podopieczne Stefano Lavariniego przegrały jednego seta
  • Zwycięską passę podtrzymały w meczu z niżej notowanymi Koreankami

Polskie siatkarki kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego mają za sobą sześć meczów, w których straciły tylko jednego seta.

W Arlington Biało-Czerwone utrzymują dyspozycję z turnieju w Antalyi. Rywalizację w Teksasie zaczęły od pokonania mistrzyń świata Serbek, a w czwartek bez straty seta pokonały niżej notowane Koreanki.

Nasze reprezentantki były faworytkami i nie zawiodły. Jedynie na początku drugiego seta miały pewne problemy. Obraz całego meczu przebiegał jednak pod dyktando naszej drużyny. Prawdziwym popisem był trzeci set, który Polki rozpoczęły od prowadzenia 9:1, a łącznie pozwoliły Azjatkom na zdobycie ledwo 10 punktów.

Trener Stefano Lavarini tym razem nieco zamieszał w składzie, ale nie sprawiło to, żeby gra Biało-Czerwonych ucierpiała. Znakomicie spisywały się zwłaszcza Monika Fedusio i Weronika Centka. Od początku ostatniej partii na parkiecie zameldowała się Joanna Pacak, która dała kapitalną zmianę, regularnie punktując w ataku i w bloku, a do tego dokładając dobre zagrywki.

W efekcie Polki umocniły się na prowadzeniu w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. W Arlington Polki czekają jeszcze mecze z Niemkami (piątek, godz. 20 czasu polskiego) oraz z Amerykankami (sobota, godz. 23.30).

Korea Południowa - Polska 0:3 (20:25, 20:25, 10:25)

Korea Płd.: Kim Dain, Sohwi Kang, Juah Lee, Jeongah Park, Jiyun Jeong, Dahyeon Lee, Dahye Han (libero) oraz Jiwon Kim, Jiyun Moon, Sarang Park.

Polska: Katarzyna Wenerska, Monika Fedusio, Magdalena Jurczyk, Malwina Smarzek, Martyna Łukasik, Weronika Centka, Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Justyna Łysiak, Joanna Pacak.