Liga Narodów siatkarzy. Polacy nadal na podium. Tylko dwa zespoły pozostają niepokonane

Niepokonani słoweńscy siatkarze objęli fotel lidera Ligi Narodów po zwycięstwie 3:0 nad Turcją w japońskiej Fukuoce. Drugą wygraną zanotowali Amerykanie, którzy zdecydowanie pokonali w kanadyjskiej Ottawie Argentynę 3:0.

2024-06-05, 17:48

Polscy siatkarze w meczu z Bułgarią. Foto: VNL

W Japonii kolejne zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy po pięciu setach walki okazali się lepsi od Niemców. Podobnie jak Polska wciąż mają więc na koncie tylko jedną porażkę.

Drugi turniej, równolegle rozgrywany w Ottawie, został zainaugurowany w nocy z wtorku na środę czasu polskiego. Ważne zwycięstwa zanotowali Amerykanie oraz Kanadyjczycy, którzy pokonali rewelację rozgrywek Kubę 3:1.

Polacy w środę mieli dzień przerwy. Do rywalizacji wrócą w czwartek, gdy zmierzą się z Turcją.