Piast Gliwice z nową Radą Nadzorczą. W składzie komendant "od granatnika"

2024-06-11, 13:40

Piast Gliwice z nową Radą Nadzorczą. W składzie komendant "od granatnika"
Gen. Jarosław Szymczyk podczas konferencji prasowej w Komendzie Głównej Policji w Warszawie w lipcu 2023 r.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Klub sportowy Piast Gliwice ma nową Radę Nadzorczą. Do jej składu oprócz przedstawicieli miasta powołano też Jarosława Szymczyka - byłego komendanta głównego policji, który "zasłynął" tym, że w jego gabinecie doszło do wybuchu granatnika.

Jak przekazano, walne zgromadzenie podjęło uchwałę o powołaniu nowych członków Rady Nadzorczej. Miasto Gliwice wskazało trzech członków Agnieszkę Dylewską, Agnieszkę Leszczyńską i Marcina Szeliga. Mniejszościowy akcjonariusz - Zbigniew Kałuża - wskazał do Rady Nadzorczej Jarosława Szymczyka.

Eksplozja w komendzie

Jarosław Szymczyk to były komendant główny policji. To w czasie jego urzędowania i w jego gabinecie wybuchł granatnik. 

Do eksplozji w siedzibie KGP doszło w połowie grudnia 2022 roku po wizycie gen. insp. Szymczyka na Ukrainie. Były komendant - jak sam tłumaczył - od szefów tamtejszych służb dostał w prezencie granatniki, które miały być zużyte i które przywiózł do Polski. Jeden z nich wybuchł jednak na zapleczu jego gabinetu.

Jak mówił, podsumowując wyniki kontroli w Policji, ówczesny szef MSWiA Marcin Kierwiński, podczas wizyty w Ukrainie generał Szymczyk miał pełne możliwości, aby sprawdzić, nakazać sprawdzić granatnik, jednak tego nie zrobił.

Zmiany w klubie wobec zadłużenia

Teraz gen. Szymczyk ma szansę nadzoru nad sprawami Piasta Gliwice. Klub sportowy czeka audyt w związku z zadłużeniem sięgającym 13,5 mln zł.

Do wyborów nowej Rady Nadzorczej doszło właśnie w związku z sytuacją finansową Piasta. - W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się Piast Gliwice SA, na wniosek Miasta Gliwice, większościowego akcjonariusza, zwołano na dzisiaj walne zgromadzenie akcjonariuszy, które zadecydowało o zmianach w radzie nadzorczej spółki - podała w mediach społecznościowych prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, żona Borysa Budki, która pełni funkcję od wygranej w ostatnich wyborach samorządowych.

- To początek działań, których efektem powinna być stabilna, finansowo przejrzysta, sytuacja Piasta, a co za tym idzie, by klub znowu mógł osiągać dobre wyniki, które cieszyć będą kibiców - dodała Kuczyńska-Budka.

W komunikacie klubu wskazano, że nowi członkowie Rady zastąpili dotychczasowego przewodniczącego Rady Nadzorczej, Grzegorza Jaworskiego, a także dwóch pozostałych członków, Zbigniewa Kałużę oraz Krystiana Tomalę.

Czytaj także:

pg,piast-gliwice.eu,fb,iar,pap

Polecane

Wróć do strony głównej