more_horiz

Wybuch w gabinecie komendanta głównego policji. Publicysta: sądzę, że to była prowokacja

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 19:04
- Zastanawiam się dlaczego ten granatnik, skoro był taki niebezpieczny, nie eksplodował po drodze? Dlatego, że miał eksplodować w gabinecie. Uważam, że jest to jakaś prowokacja - powiedział w Polskim Radiu 24 Bolesław Bezeg, publicysta z Nowej Trybuny Opolskiej. Gościem audycji był także Tomasz Pietryga z Rzeczpospolitej.
Zdaniem Bolesława Bezega wybuch w gabinecie KGP to prowokacja
Zdaniem Bolesława Bezega wybuch w gabinecie KGP to prowokacjaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W budynku Komendy Głównej Policji w Warszawie nastąpiła eksplozja, w jednym z pomieszczeń w gabinecie Jarosława Szymczyka. Został uszkodzony strop, a do szpitala na rutynowe badania trafił komendant główny policji. W poniedziałek swoje oświadczenie w tej sprawie wystosowała ukraińska Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), którą przytoczył portal Ukrinform. "W dobrej intencji i z głębokiej wdzięczności Jarosław Szymczyk otrzymał symboliczny prezent, związany z oporem narodu ukraińskiego wobec rosyjskiego agresora. Jesteśmy przekonani, że nie było i nie mogło być mowy o zamiarze zaszkodzenia komendantowi głównemu policji RP" - czytamy w komunikacie DSNS.

Dymisja szefa policji

Tomasz Pietryga powiedział w Polskim Radiu 24, że cała sprawa jest oczywista i komendant główny policji powinien zrezygnować ze stanowiska. - Mam wątpliwości czy należało tą sprawą aż tak umiędzynaradawiać, żeby to śledztwo prowadzili ukraińscy eksperci. Sprawa wydaje się jasna - powiedział.

- Szef policji po czymś takim powinien podać się do dymisji. Wydaje mi się, że dzisiaj niepotrzebnie celebruje się tą sprawę. Nie wygląda to najlepiej jeśli chodzi o samą policję - dodał.

Zdaniem Bolesława Bezega sprawa jest poważna. Jego zdaniem wybuch był efektem celowego działania. - Myślę, że cała ta sytuacja raduje służby rosyjskie, które mają dowód na niepowagę Polaków. Wydaje mi się, że nie jest to banalna sprawa. Istnieją procedury, ale u nas jest przyzwolenie na ich omijanie. Gdyby wszystko było przestrzegane, to nie zostałoby to wniesione - ocenił.

- Zastanawiam się dlaczego ten granatnik, skoro był taki niebezpieczny, nie eksplodował po drodze? Dlatego, że miał eksplodować w gabinecie. Uważam, że jest to jakaś prowokacja - podkreślił.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
44:18 PR24 2022_12_20-18-06-03.mp3 Tomasz Pietryga i Bolesław Bezeg m.in. o wybuchu w gabinecie KGP (Debata dnia)

* * *

Audycja: Debata Dnia

Prowadzący: Janusz Życzkowski

Goście: Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita), Bolesław Bezeg (Nowa Trybuna Opolska)

Data emisji: 20.12.2022

Godzina emisji: 18.06

dz

Zobacz także

Zobacz także