Alarm przed inauguracją Euro. Ewakuacja strefy kibica w Berlinie

2024-06-14, 19:57

Alarm przed inauguracją Euro. Ewakuacja strefy kibica w Berlinie
W Berlinie na kilka godzin przez inauguracyjnym meczem Euro2024 ewakuowano strefę kibica . Foto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Na kilka godzin przed meczem otwarcia Euro2024 niemiecka policja ewakuowała i zamknęła strefę kibica w centrum Berlina. Powodem był podejrzany przedmiot. 

W piątek w Niemczech rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Podczas inauguracyjnego meczu gospodarze zmierzą się ze Szkocją. W związku z tym nasi zachodni sąsiedzi w wielu miejscach przygotowali specjalne strefy kibica, gdzie fani piłki nożnej mogą śledzić zmagania podczas turniejowych spotkań.

Niespodzianie w piątek na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem policja przeprowadziła ewakuację części strefy kibica znajdującej się nieopodal Reichstagu w stolicy Niemiec. "Berlińska policja tymczasowo zamknęła teren w pobliżu budynku parlamentu, jednego z miejsc, w których kibice mają gromadzić się, aby obejrzeć mecz otwarcia Euro 2024 pomiędzy Niemcami a Szkocją w piątkowy wieczór"- przekazały niemieckie służby w mediach społecznościowych.

"TagesSpiel" informował o ewakuacji ok. 1000 osób. Media donosiły, że początkowo nie wykluczano także ewakuacji niemieckiego parlamentu.

Przyczyna alarmu

Bagaż, który jeden z fanów pozostawił bez opieki, stał się powodem szybkiej akcji niemieckich służb. "W strefie wejściowej do #FanZone przy Scheidemannstrasse znaleziono podejrzany przedmiot. Obszar ten nie jest obecnie dostępny dla kibiców. Nasi koledzy sprawdzają obiekt" - przekazała berlińska policja

REKLAMA

 - Chciałbym podziękować berlińskiej policja za sumienne działania. Dobrze, że władze zachowują szczególną ostrożność - powiedziała reporterom Nancy Faeser, federalna minister spraw wewnętrznych Niemiec.

Czytaj także:

Reuters/TagesSpiel/kg


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej