Wypadek trzech aut w tunelu na S1. Śmigłowiec LPR nie doleciał

2024-06-16, 21:55

Wypadek trzech aut w tunelu na S1. Śmigłowiec LPR nie doleciał
Wypadek w tunelu na S1. Foto: EastNews/PIOTR KAMIONKA/REPORTER/Fb

Trzy auta zderzyły się w tunelu na S1 w Lalikach. Poszkodowanych jest pięć osób. Dwie ranne kobiety są w ciężkim stanie. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR. Maszyna nie doleciała jednak ze względu na pogodę.

- W tunelu doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało 10 osób. Pięcioro z nich zostało poszkodowanych. Dwie kobiety, obywatelki Słowacji w wieku 34 i 17 lat, w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik żywieckiej straży pożarnej kpt. Tomasz Kołodziej.

Do wypadku doszło w niedzielę w tunelu w Laliki, na ciągu drogi ekspresowej nr 1 na Słowację.

Wypadek w tunelu na S1. Pięć osób rannych

Jak ujawnił strażak, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten jednak nie doleciał ze względu na warunki pogodowe. Służby po wypadku zadecydowały o zamknięciu tunelu do czasu usunięcia pojazdów. Policja wyznaczyła również objazdy.

Nieznane są przyczyny tego zdarzenia. Teraz okoliczności wypadku będzie badać policja.

REKLAMA

Śmiertelny wypadek w Kłobucku

W niedzielę nad ranem doszło także do śmiertelnego wypadku w Kłobucku (województwo śląskie).

19-letni kierowca mercedesa stracił panowanie nad autem na łuku drogi. Samochód zjechał z trasy i uderzył w słup energetyczny. Śmierć na miejscu poniosła 18-letnia pasażerka. Z kolei kierowca z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Czytaj także: 

PAP/policja/sb

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej