Polski Borsuk podbija Europę. Wiedzie prym na targach w Paryżu

2024-06-18, 17:00

Polski wóz bojowy Borsuk podbija Paryż. Jest swoistą "gwiazdą" na francuskich targach zbrojeniowych. - Przyciąga uwagę zwiedzających - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Jacek Matuszak (biuro komunikacji PGZ).

Eurosatory 2024 w Paryżu to jedna z największych tego typu imprez na świecie. Polski Borsuk to nowy wóz dla wojsk lądowych, w polskiej armii ma zastąpić wysłużone, poradzieckiej konstrukcji bojowe wozy piechoty.

Jacek Matuszak z biura komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej powiedział Polskiemu Radiu, że uznanie od organizatorów francuskich targów to duże wyróżnienie dla polskiej konstrukcji.

Posłuchaj

Wóz bojowy Borsuk gwiazdą francuskich targów zbrojeniowych (IAR) 0:22
+
Dodaj do playlisty

 Wóz bojowy Borsuk. Mamy się czym chwalić

- To nowoczesny wóz, który jest wynikiem współpracy inżynierów od pojazdów gąsienicowych ze specjalistami od nowoczesnego uzbrojenia - powiedział Jacek Matuszak. Wyraził przekonanie, że międzynarodowa prezentacja wozu pozwoli zwiększyć jego szanse na rynku eksportowym.

REKLAMA

Wozy Borsuk są prezentowane jako oferta spółek zbrojeniowych wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma pokazuje sprzęt w sumie z 11 zakładów. To m.in. broń strzelecka i wyposażenie indywidualne dla żołnierzy, a także sprawdzone na ukraińskim froncie zestawy przeciwlotnicze Piorun oraz materiały do produkcji nowoczesnych pocisków, bomb i amunicji ze spółki Nitro-Chem.

Targi zbrojeniowe Eurosatory 2024 potrwają do piątku.

Czytaj także:

Zobacz: próby poligonowe Borsuka | Drawsko

IAR/pb

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej